AKP’nin kalesinde 700 kişi CHP’ye katıldı, Kılıçdaroğlu 'Artık hiçbir yer kale değildir' dedi

Kayseri'de son 5 ayda 324'ü kadın 121'i genç olmak üzere toplamda 700 yeni üye CHP'ye katıldı.

AKP’nin kalesinde 700 kişi CHP’ye katıldı, Kılıçdaroğlu 'Artık hiçbir yer kale değildir' dedi
05 Haziran 2022 Pazar 17:22

banner255

AKP’nin kalesi olarak bilinen Kayseri’de son 5 ayda CHP’ye katılan 700 için katılım töreni düzenlendi. Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Sizlerin sayesinde CHP büyüyor, iktidara bir adım daha yaklaşıyor” dedi.

Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Gonca Yelda Orhan ve parti üyeleri katıldı.

‘CHP İKTİDARA BİR ADIM DAHA YAKLAŞIYOR’

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre partisinin üye katılım töreninde salondaki kalabalığa seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Görünen o ki onlarda CHP'ye katılmanın getirdiği bir heyecan var. Teşekkür ediyoruz, aramıza hoş geldiniz. Sizlerin sayesinde CHP büyüyor sizlerin sayesinde CHP genişliyor, sizlerin sayesinde CHP iktidara bir adım daha yaklaşıyor” dedi.

‘HALKIN PARTİSİNE KATILARAK HAKSIZLIĞA ADALETSİZLİĞE ‘DUR' DİYORLAR’

CHP'ye yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise şunları söyledi:

“Her geçen gün halkın partisine de destek büyüyor. Gittiğimiz her yerde AKP'den dert yanan, oy verdikleri için pişman olan vatandaşlarımızı da dinliyoruz. Bir dokunup bin ah işitiyoruz. ‘Aldatıldık, kandırıldık, 20 yıldır oyalandık, artık yeter' diyorlar. Halkın partisine katılarak haksızlığa adaletsizliğe ‘dur' diyorlar. Bu kapsamda partimize yoğun bir ilgi var”

‘YÜREKLERİ BİZİMLE ATAN VATANDAŞLARIMIZ VAR’

Kayseri'de son 5 ayda 324'ü kadın 121'i genç olmak üzere toplamda 700 yeni üyenin CHP'ye katıldığını belirten Özer, “Ülkeyi yıllardır adım adım karanlığa sürükleyenlere ‘dur' diyen, ‘artık yeter' diyerek aydınlık günlerin özlemini duyan ve ‘taşın altına bizde gövdemizi koyuyoruz' diyen memleket sevdalıları var. Yürekleri bizimle atan vatandaşlarımız var. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

KILIÇDAROĞLU: ARTIK HİÇBİR YER KALE DEĞİLDİR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'AKP'nin kalesi'yle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

Kayseri'nin 'AK Parti'nin kalesi' olarak görülmesiyle ilgili mesaj tweet atan Kılıçdaroğlu, "Artık hiçbir yer kale değildir. Türkiye bizim, hepimizin! Her ilde, ilçede, mahallede, köyde, mezrada büyük uyanışı görüyoruz. Gidiyoruz, tanışıyoruz, kucaklaşıyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.