AKP Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye 'diktatör' suçlaması: Bize söyledikleriniz bizde yok

AKP Sözcüsü Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özel'in, Erdoğan ve Bahçeli'ye yönelik ifadelerine tepki gösterdi.

AKP Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye 'diktatör' suçlaması: Bize söyledikleriniz bizde yok
19 Mart 2021 Cuma 14:55

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik "Diktatör bozuntusu ve küçük ortağı" ifadelerine tepki gösterirken, "Açık söylüyorum: Bize söyledikleriniz bizde yok, aynaya bakıp gördüğünüz şeyleri dile getiriyorsunuz" dedi.

AKP'li Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Demokrasiyi zehirlemekle görevli biri yine Cumhur İttifakı’na saldırarak diktatörlük iftirasında bulunmuş. Açık söylüyorum: Bize söyledikleriniz bizde yok, aynaya bakıp gördüğünüz şeyleri dile getiriyorsunuz... Rahmetli Menderes’ten bugüne kadar siz hep aynı şeyi yaptınız. Demokrasiye diktatörce saldırdınız. Bununla da övündünüz. Demokrasimize yapılan her suikastin siyasi aygıtı oldunuz.

‘SİYASİ SİCİLİNİZ DİKTATÖRLÜKTÜR’

Seçim sonuçlarını beğenmeyince darbelere ve vesayete destek veren siyasi siciliniz diktatörlüktür. Hâlâ bu sicille aranıza mesafe koymamanız diktatörlük hevesinizin devam ettiğini gösteriyor. Türkiye’deki seçim sonuçlarından memnun olmayan yabancı şebekelerin dolaşıma soktuğu ve vesayet hevesiniz yüzünden iç siyasete bire bir taşıdığınız 'diktatör' ifadesi, o şebekelerle aynı mantığın ve hezeyanın ürünüdür.

Kara propaganda merkezlerine ait metinleri kes/kopyala/yapıştır yöntemi ile siyasi hayatımıza taşıyanların suçüstü yakalanınca saldırganlaşması ve hadsiz dile sığınması sadece suçluluklarını bastırmak içindir."

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP'li Özel, dünkü açıklamasında "Bugün Devlet Bahçeli çıkmış konuşuyor. Bütün muhalefete hakaret ediyor. Bize de 'beşinci kol' demiş. Bahçeli ve Erdoğan iki ayrı kişiler, ama tek prompterleri var. Prompterlerin kablosu saraya bağlı. Erdoğan ne derse papağan gibi birkaç gün sonra Bahçeli tekrarlıyor" demişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.