AKP lüks araç için cami sattı

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi BASKİ’nin 36 milyon TL’lik araç alımı ihalesini yandaşlara verdiğini söylerken, Belediyenin Zağnospaşa Camisi avlusunun satılması işlemini de gündeme getirdi.

AKP lüks araç için cami sattı
18 Kasım 2019 Pazartesi 13:44

banner225

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, son günlerde şehrin sembollerinden olan Zağnospaşa Camii avlusunun satılmasıyla ülke gündemine gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ilişkin açıklamada bulundu.

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi BASKİ’nin yaptığı ihaleyle 36 milyon TL’lik araç alımını gündeme getiren Aytekin “lüks makam araçlarında sefa sürmek için camiler başta olmak üzere şehrin sembollerini satıyorlar” dedi.

Aytekin’in açıklaması şöyle:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 5 yıl önce Büyükşehir statüsü kazanması sonrasında geçen kısa sürede Türkiye’nin en borçlu belediyeleri listesine girmişti. Daha evvel; nohut-pilav ihalesi, özel kalem ve kültür birimi harcamaları, araç kiralamaları ile gündeme getirdiğimiz bu israfta son nokta yine bir araç kiralama oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Sürücüsüz Araç Kiralama İhalesi, 36 milyon TL ile bir yandaş şirkete, Tureks’e verildi. 29 binek araç, 35 adet 4X4 araç, 37 adet kamyonet, 67 adet 4X4 Pick IP-Up, 31 kamyonet ve 2 minibüsten oluşan araç kiralama işi, iddialara göre AKP’li milletvekili Vahit Kiler’in ortağı olduğu, Kiler Holding’in bir şirketi olan Tureks firmasına verildi. AKP her konuda olduğu gibi bu konuda da kendi zenginini yaratmayı başarıyor. Tüm bu araç kiralamaları için, 36 ay için 36 milyon TL ödeyecek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, daha evvel de aynı firmaya 19 milyon TL’lik ihale vermişti.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.