AKP'li vekiller, Erdoğan'ın 'müjde' dediği düzenlemeye karşı çıktı

AKP'li vekiller, Erdoğan’ın bizzat 'müjde' diyerek açıkladığı "bir mesleği icra ederken aynı zamanda avukatlık stajı yapılabilmesine imkân sağlanacağına" dair düzenlemeye karşı mesafeli. TBMM Adalet Komisyonu'nda düzenlemeye ilişkin konuşan AKP'li Can, "Genel Kurul’a gelene kadar bir çalışma yapmamız lazım diye düşünüyorum" dedi.

AKP'li vekiller, Erdoğan'ın 'müjde' dediği düzenlemeye karşı çıktı
16 Nisan 2022 Cumartesi 13:17

banner225

İnsan Hakları Eylem Planı çerçevesinde bizzat AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'müjde' olarak açıklanan "bir mesleği icra ederken aynı zamanda avukatlık stajı yapılabilmesine imkân sağlanacağına" dair düzenleme, TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşüldü.

Daha önce Cahit Özkan tarafından açıklanan kamu çalışanlarının, kamu kurumlarında staj yapabileceklerine dair madde teklifte yer almıyor.

Hukuk fakültelerinin sayısında yaşanan artış ve akabinde hukuk öğrencilerinin yeterince yetişemediğini işaret eden AKP'li Milletvekili Ramazan Can, bu açığın en azından stajda kapatılması gerektiğini söyledi. Can, avukatların başka iş yapıp yapmamasıyla ilgili, bağdaşıp bağdaşmamayla ilgili bu yüzden problemler olduğuna dikkat çekti, "Bütün bunlarla ilgili -en azından Genel Kurul’a gelene kadar- bir çalışma yapmamız lazım diye düşünüyorum ben" dedi.

AKP'li vekillerin Erdoğan’ın bizzat 'müjde' diyerek açıkladığı düzenlemeye karşı tavırları dikkat çekti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.