AKP'li kadın vekilden Yeni Akit yazarına: Paçavranın yazarı

Milletvekili Durgut Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu'nun Uşşaki tarikatı liderine ilişkin yazısında, aileyi ve çocuğu suçlayıcı ifadeler kullanmasına tepki gösterdi.

AKP'li kadın vekilden Yeni Akit yazarına: Paçavranın yazarı
08 Eylül 2020 Salı 12:54

Sakarya’da Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan geçen hafta tutuklandı. Fatih Nurullah hakkında 18 yıldan 55 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddinamede Nurullah, birden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlandı.

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu ise konuya ilişkin kaleme aldığı yazıda, aileyi ve 12 yaşındaki çocuğu suçlayıcı ifadeler kullandı.

Karahasanoğlu, söz konusu istismarla ilgili şunları yazdı:

“Şu an için çok kesin bir şey söylemek istemiyorum.. Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister…

AKP'Lİ VEKİL: NASIL DA EMPATİK BİR DİLLE KALEME ALMIŞ BAY YAZAR!

Karahasanoğlu’nun tavrına, AKP İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut’tan da sert tepki geldi. Karahasanoğlu’nun yazısının ilgili bölümlerinin ekran görüntünü paylaşan Durgut, şu eleştiride bulundu:

“İnsaniyetten, İslamiyetten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği , lanetliyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille, nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar(!).

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.