AKP'den zamlar için açıklama: Geldiği gibi gider, anlık tepkiye lüzum yok

2022'nin ilk gününde gelen zamlarla ilgili konuşan AKP MKYK üyesi Birinci, 'Zam geldiği gibi gider... Anlık tepkiye lüzum yok' açıklamasında bulundu.

AKP'den zamlar için açıklama: Geldiği gibi gider, anlık tepkiye lüzum yok
01 Ocak 2022 Cumartesi 17:41

banner255

Yeni yılla birlikte elektrikten doğal gaza, akaryakıttan ulaşım ücretlerine kadar birçok kalemde adeta zam yağmuru yaşlandı. Art arda gelen bu zamlarla ilgili AKP yönetiminden de "açıklama" geldi. AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, yurttaşların büyük tepkisine yol açan zamlar için "Zam geldiği gibi gider... Anlık tepkiye lüzum yok" yanıtı verdi.

Birinci, konuya ilişkin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Zam geldiği gibi gider... Anlık tepkiye lüzum yok. Biz başardık, yine sizlerle el ele biz başaracağız. Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede..." ifadelerini kullandı.

AKP'Lİ TAYYAR: GELİRLERİ ARTIRMALI

Zamlar için açıklama yapan bir diğer AKP yöneticisi ise Şamil Tayyar oldu. AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, yapılan zamların "sürpriz" olmadığını belirtip "Avrupa 5/6 kat daha pahalı kullanıyor" iddiasında bulundu.

"Bu kriz, tüm dünyanın ortak sorunu. Kısa vadede çözümü zor, etkisi zayıflatılabilir" diyen Tayyar, yurttaşlara "giderleri azaltamıyorlarsa gelirleri artırmaları" önerisinde bulunup "Gelir, fiyat artışından fazlaysa hayat kolaylaşır" değerlendirmesi yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.