Ahmet Necdet Sezer'den Gezi Davası tepkisi: 'Gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sezer'in, 'Gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum' ifadelerini kullandığını aktardı.

Ahmet Necdet Sezer'den Gezi Davası tepkisi: 'Gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum'
27 Nisan 2022 Çarşamba 20:26

banner225

Gezi Davası kararına tepkiler davem ediyor. 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Gezi Davası kararına tepki göstererek, "bir daha bir daha yargılanıp cezalandırılmalarından üzüntü duyuyorum. Onlar için gözyaşı dökebilirim ama gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum" ifadelerini kullandı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; CHP'li Özgür Özel, Gezi Parkı Davası sonucunda haklarında mahkûmiyet kararı verilen Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Hakan Altınay’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Ahmet Necdet Sezer'le telefonda görüştüklerini söyleyen Özel şu ifadeleri kullandı:

"Ahmet Necdet Sezer diyor ki ‘"Tutulanların evlatlarından, çocuklarından ayrılan beraat ettikleri bir davadan, delili durumu değişmeden kararı etkileyecek yeniden yargılama gibi bir durum ortaya çıkmadan, bir daha bir daha yargılanıp cezalandırılmalarından üzüntü duyuyorum. Aileleri için üzülüyorum. Onlar için gözyaşı dökebilirim ama gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi için akıtıyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.