Ahmet Hakan'dan Burhan Kuzu yazısı: Bu özelliği başına dert oldu

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 'Ölüm gelince ben hep şöyle yapıyorum' başlıklı bugünkü yazısında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Burhan Kuzu'ya değindi.

Ahmet Hakan'dan Burhan Kuzu yazısı: Bu özelliği başına dert oldu
02 Kasım 2020 Pazartesi 15:30

banner255

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren eski AKP milletvekili Burhan Kuzu'nun ardından kaleme aldığı yazıda, "Bir şey talep edildiğinde anında telefonu eline alıp o talebi yerine getirmek için sağa sola telefon açardı. Hatta bu özelliği başına dert de oldu ömrünün son deminde." düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Korona olduğunu bile bilmiyorduk! Koronadan vefat ettiğini duyunca fazlasıyla şaşırmam bu yüzden herhalde. 65 yaşındaymış Burhan Hoca... Vay be! Hiç de çok yaşlı değilmiş. Oysa ben kendimi bildim bileli onun epey yaş almış olduğunu düşünürdüm. Falanca benim talebem, filanca benim talebem” deyip durmasının bu yaşlılık imajında bir etkisi var mıydı? Bilemiyorum. Yüz yüze hiç tanıştınız mı kendisiyle? Pamuk gibi bir adamdı. Sohbeti tatlıydı. Kamer Genç’le şakalaşmalarını anlatmaya doyamazdı. Hep dikkatimi çekmiştir: Burhan Hoca ne zaman gülse, yüzü bir çocuğun yüzü gibi olurdu. Gülünce çocuklaşırdı." ifadesini kullandı. 

Hakan yazısında şunları kaydetti: 

"Bir şey talep edildiğinde anında telefonu eline alıp o talebi yerine getirmek için sağa sola telefon açardı. Hatta bu özelliği başına dert de oldu ömrünün son deminde. Bakan olamayışını mesele edip de bunu dışa vuran ilk ve tek siyasetçi oydu. Bu yönü nedense bana samimiyetinin bir göstergesiymiş gelirdi. Sosyal medyaya dadandı bir ara... Orada biraz fazla hırt bir tutum alıyordu. Bu nedenle kişiliğinden farklı bir portre çıktı ortaya. Keşke uzak dursaydı o alandan.Başkanlık sisteminin hastasıydı. Yeni değildi bu hastalık. Ta Özal’dan, Demirel’den beri bunu istiyordu. Sonunda muradına erdi. Çok yazdım Burhan Hoca’yı... Olumlu, olumsuz. Bazen kızdı, bazen memnun oldu. Ama hiçbir zaman küsmedi bana... Allah gani gani rahmet eylesin Hoca’ya..."


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali yılmaz - 2 yıl önce
Uyuşturucu BARON ları bir devlet dostunu kaybetti.Gani,gani ATEŞ odunu bereketli kilsin.Darisi hakan,ile perinçek, bahçeli,erdogan ve tabiki SS,IBO kalin İNŞAALLAH tez HURI lerle buluşsunlar.