Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gerginlik

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi dün olağanüstü toplandı. Salgın nedeniyle ekonomik açıdan mağdur olan halka, farklı kalemlerde desteklerde bulunmak amacıyla belediye meclisinde önemli kararlar alındı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gerginlik
09 Mayıs 2020 Cumartesi 20:47

Suya mayıs, haziran ve temmuz olmak üzere, üç ay boyunca yüzde 35 indirim kararı alınan mecliste, küçük üretici ve çiftçiye, salgın süresince dekar başına 50-100 lira arasında değişen ve toplamda 8 milyon liralık nakdi desteği içeren gündem maddesi de kabul edildi. Bu maddeye ek olarak balıkçılara da destek verilmesine yönelik ekleme yapıldı.

Mecliste ayrıca özel halk otobüsçülerine günde 15 litre, dolmuşçulara günde 10 litre ve taksicilere de aylık 40 litre olmak üzere yakıt desteği verilmesi kararı alındı.

TARTIŞMA ÇIKTI

Adana Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda zaman zaman tartışmalarda yaşandı.

AKP Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı Zeydan Karalar’a “Şov yapmayın” deyince tartışma çıktı. Zeydan Karalar Ozan Gülaçtı’ya "Sesini yükseltme" dedi.

Tartışma sonrası ara verildi, sonrasında oylamaya geçildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, salgın nedeniyle Türkiye’nin ve dünyanın zor günler geçirdiğini, ekonomik sıkıntıların büyüdüğünü, olanakların kısıtlanmasına ve paranın azalmasına rağmen, halka destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Başkan Zeydan Karalar, halka desteğe yönelik kararların alınması için çalışan meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkan Zeydan Karalar, Adanalılara da seslenerek, “Zor günleri dayanışma göstererek, olanı bölüşerek atlatacağız. Bu zor günleri atlatıp, birlikte güzel günlere yeniden ulaşacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.