Armağan Çağlayan'dan 'Melek Mosso' tepkisi: İptal edilen konser için dut yemiş bülbüle döndüler

Armağan Çağlayan, hedef gösterilmesinin ardından Isparta Gül Festivali'ndeki konseri iptal edilen Melek Mosso için "açıkça ses çıkarmayan" müzik sektöründeki insanlara çağrıda bulundu.

Armağan Çağlayan'dan 'Melek Mosso' tepkisi: İptal edilen konser için dut yemiş bülbüle döndüler
28 Mayıs 2022 Cumartesi 19:15

banner255

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sahne alacak olan şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri, 'İslami hassasiyetlere' uygun olmadığı gerekçesiyle iptal edilmesi üzerine tartışmalar sürüyor. Armağan Çağlayan da Melek Mosso için "sesini çıkarmayan"lara çağrıda bulundu.

Konseri iptal edilen ve hedef gösterilen Melek Mosso'nun yerine Isparta'da sahneye Seda Sayan'ın çıkacağı öğrenilmişti. Festivalde yer alacak Funda Arar ve Derya Uluğ'un, tepki olarak sahneye çıkmayacakları yönündeki iddiaları, Funda Arar cephesinden yalanlanmıştı.

Seda Sayan da "Melek kardeşimle ilgili araştırmayı yaptığımda Melek'in sanatına ya da kadınlığına değil bir konserinde kadınlar ile ilgili konuşurken yaptığı parmak işaretinden dolayı Isparta Belediyesi'nin tepki gösterdiğini öğrendim. Melek adına merak edip o hareketi videodan izledim. Bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum inşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını dilerim" demişti.

'BİZ NEDEN SİZE DESTEK OLALIM?'

Tartışmalar üzerine Armağan Çağlayan, festivalde yer alacak diğer iki kadın şarkıcının "dut yemiş bülbüle döndüğünü" söyledi.

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Armağan Çağlayan, "Müzik sektörü için neden sektörün içindeki insanlar ses vermiyor, birbirine destek olmuyor? Rekabet bu kadar mı gözünüzü kör etti? Müzik yasağı olur, en çok Sektörün dışındakilerden ses çıkar" ifadelerini kullandı.

"Bir kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanıp konseri iptal edilir, konsere çıkacak diğer iki kadın şarkıcı 'dut yemiş bülbüle' döner!" diyen Çağlayan şöyle devam etti:

"Başka bir Kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanan kadın şarkıcının yerine sahneye çıkmayı kabul eder! E siz kendi mesleğiniz için ses çıkart(a)mıyorsanız, siz kendi kadın haklarınız için ses çıkartmıyorsanız, birbirinize destek olmuyorsanız, biz neden size destek olalım?"


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.