AKP’li başkanın sosyal medyadaki paylaşımı paniğe neden oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Başkanı Hilmi Güler, bir vatandaşın sosyal medyadan yaptığı paylaşıma verdiği cevap panik yarattı. Yaşını paylaşan bir kullanıcıya, "Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış. Sizleri tanımak güzeldi, kendinize iyi bakın" diye yazan Güler, olayın yanlış anlaşıldığını belirterek sağlık durumunun gayet iyi olduğunu açıkladı.

AKP’li başkanın sosyal medyadaki paylaşımı paniğe neden oldu
22 Mart 2020 Pazar 16:02

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar ile 65 yaş ve üstü kişilere getirilen sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Volkan Özcan, sosyal medya hesabından Belediye Başkanı Hilmi Güler’in doğum tarihi ve biyografisini paylaşarak, “Mehmet Amca çıkma dışarı,sokakta seni görürsem belediyeyi ararım” diye yazdı.

Güler’de bu paylaşımı alıntılayarak, “Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış. Sizleri tanımak güzeldi, kendinize iyi bakın” diye cevap yazdı.

HASTALIĞA YAKALANDI SANILDI

Başkan Güler, verdiği bu cevaptan sonra bazı kişilerin kendisinin de hastalığa yakalandığı sanmaları üzerine bir açıklama yaptı.

Kendisine ait sosyal medya hesabından olaya açıklık getiren Güler, “Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sizlere birazda olsa moral vermek için yapmış olduğum bu paylaşımı bazı arkadaşlar hastalığa yakalandım olarak anlamış. Merak etmeyin, ben gayet iyi ve sağlıklıyım.Lütfen siz de tedbirlerinizi alın ve sağlığınıza dikkat edin” dedi.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.