Kızılay, Karikatür Müze binasını boşalttırıyor

İzmir’in en önemli tarihi binasında yer alan İzmir Karikatür Müzesi, Kızılay tarafından boşaltılmak isteniyor.

Kızılay, Karikatür Müze binasını boşalttırıyor
03 Eylül 2020 Perşembe 20:15

Kurulduğu 2012 yılından bu yana Alsancak Yüzbaşı Şerafettin Bey Sokak’ta bulunan tarihi binada hizmet veren İzmir Karikatür Müzesi, binanın sahibi Türk Kızılayı İzmir Şubesi tarafından tahliye edilmek isteniyor. İki kurum arasından imzalanan protokolde belirlenen sürenin bitiminde, binanın müze olarak kullanılmaya devam edebilmesi adına Kızılay ve Konak Belediyesi arasındaki yazışmalardan olumlu sonuç çıkmayınca, müzenin taşınması için yeni bina arayışına başlandı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte düzenlenen Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması dahil birçok yarışma ve sergiye ev sahipliği yapan müze, yeni bir binada hizmet vermeye devam edecek.

KIZILAY SÜREYİ UZATMADI

Müzeye ilişkin sosyal medyada kapanacağı yönünde söylemler üzerine açıklama yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Kızılay'dan sürenin uzatılmasını talep ettik. Ancak gelinen noktada binadan taşınmak durumundayız. Müzenin kapanması söz konusu değil. Birkaç yer belirledik. Teknik incelemelerin ardından en uygun noktaya müzeyi taşıyacağız" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.