Taksim'de polis müdahalesi! İki gazeteci gözaltına alındı

İstanbul Taksim'de Feminist Gece Yürüyüşü için toplanan kadınlar polis müdahalesine maruz kaldı. Polis engeliyle karşılaşan kadınlar gözaltına alınırken, iki gazetecinin de aralarında bulunduğu öğrenildi.

Taksim'de polis müdahalesi! İki gazeteci gözaltına alındı
08 Mart 2020 Pazar 20:45

banner255

İstanbul'da kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden Feminist Gece Yürüyüşü için İstanbul Valiliği'nin yasak kararına rağmen Taksim civarındaki alanlarda toplandı. 

Polis engeliyle karşılaşan binlerce kadın Sıraselviler Caddesi’nden Taksim Meydanı’na çıkmak için polis barikatını zorladı. Ardından polis kadınlara sert müdahale ederek, Karaköy’e doğru hareket ettirmeye zorladı.

Bazı kadınların saçlarından sürüklenerek gözaltına alındığı Sıraselviler’de polisin, aralarında 2 gazetecinin de bulunduğu en az 24 kadını gözaltına aldığı öğrenildi. 

Gazete Yolculuk muhabiri Buse Söğütlü ile Vedat Ekinci adlı bir gazeteci çok sayıda kadın gözaltına alınarak, polis aracına bindirildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet Akar - 2 yıl önce
Dünya Kadınlar Gününde , Devletin Polisi kadınlara saldırırsa , kocalarda sevgililerini haydar öldürür. Devlet Teşvik etmiş olmuyormu ?.