Mardin’de bir mahalle daha karantinaya alındı

Ömerli ilçesine bağlı kırsal Çınaraltı (Risîn) Mahallesi de, koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.

Mardin’de bir mahalle daha karantinaya alındı
05 Mayıs 2020 Salı 10:07

banner225

Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı kırsal Çınaraltı (Risîn) Mahallesi’nde yapılan test sonucunda 8 yurttaşta koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Belirtilen kırsal mahallede sosyal hareketliliği sınırlandırmak için ilçe kaymakamlığı tarafından ikinci bir emre kadar istisnai durumlar dışında mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Ömerli Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama da, “…Koronavirüs tedbirleri kapsamında salgının yayılımını önlemek ve toplum sağlığını korumak amacı ile söz konusu mahallede 03.05.2020 tarihinde saat 24:00 itibari ile karantina altına alınmasına ilçe Hıfzıhsıhha kurulu kararı ile ikinci karara kadar istisnai durumlar dışında giriş ve çıkışlara izin verilmemesi gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir” denildi.

7 MAHALLEDE KARANTİNA DEVAM EDİYOR

Mardin’de farklı tarihlerde karantina altına alınan Kıziltepe’nin Eymirli (Tibyad), Artuklu’nun Ahmetli (Qesra Ehmed), Yaydere (Qurdîsê) ve Bağlıca (Gundê Bernîşt), Derik’in Tepecik (Heramiyê) Mezrası, Mazıdağı’nda Gümüşyuva (Dera Metîna) ve Savur’un Yeşilalan (Barman) mahallelerindeki karantina uygulaması sürüyor.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.