Yetkin: AK Parti'ye her şey serbest; kongreler, cenazeler, hatta rakiplerine hakaret de

Gazeteci Yetkin 'AK Parti'ye her şey serbest; kongreler, cenazeler, hatta rakiplerine hakaret de' ifadeleriyle iktidar partisine eleştirilerde bulundu.

Yetkin: AK Parti'ye her şey serbest; kongreler, cenazeler, hatta rakiplerine hakaret de
24 Şubat 2021 Çarşamba 14:44

banner225

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, Coronavirus salgını devam ederken kalabalıklığıyla dikkat çeken AKP kongrelerine ilişkin, "Kendi koyduğu Covid yasakları Erdoğan’a ve AK Partililere işlemiyor. Bir tek Erdoğan ve AK Partililere her şey serbest. Eşitsizlik cenaze törenlerinde de var" dedi.

Yetkin, kendi haber sitesi yetkinreport.com'da yayınladığı yazısında, "Yanlış anlaşılmasın, karşı olduğum Covid salgını nedeniyle kısıtlamaya gidilmesi değil. Kısıtlama uygulanacaksa, uymayana ceza kesilecekse herkese eşit davranılması. Eşit davranılmıyor. Toplumun bir kesimi kendisinin ve herkesin sağlığı için kurallara uyarken, bir kesimi uymadığı anda cezaya çarptırılırken bir kesimine her şey serbest" ifadesini kullandı.

'KİŞİYE ÖZEL YARGIDA BUGÜN'

Yetkin, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle bir kişinin tutuklandığı hatırlatarak, "CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu şu Twitter mesajını yayınladı: 'Bana ve tüm muhalif kadınlara her türlü hakaret, tehdit cinsiyetçi saldırı serbest, hatta takipsizlik sebebi; söz konusu AKP’li bir siyasetçi olunca ise tutuklanma sebebi… Kişiye özel yargıda bugün…' Kaftancıoğlu iş hakaret etmeye gelince de AK Partililere her şey serbest diyordu. Erdoğan, damadı Berat Albayrak’ı savunurken şunları söylemişti: 'Açtığım her davayı kazanıyorum. İnanıyorum ki Berat Bey de kazanacaktır.' Daha ne desin Cumhurbaşkanı ey adalet?" ifadesini kullandı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.