Türkiye'nin en prestijli gazetecilik ödülü RS FM'den Yavuz Oğhan'a: Bi de bunu dinle

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen ve Türkiye'nin en prestijli gazetecilik ödülü olarak görülen Sedat Simavi Ödülleri'nde, radyo ödülü RS FM'den Yavuz Oğhan'ın sunduğu 'Bi de bunu dinle' programına verildi.

Türkiye'nin en prestijli gazetecilik ödülü RS FM'den Yavuz Oğhan'a: Bi de bunu dinle
27 Kasım 2018 Salı 14:08

banner255

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2018 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen gazeteci, karikatürist, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı. 11 Aralık 1953'de yaşamını yitiren TGC Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına 42 yıldan bu yana sürdürülen ödüller; gazetecilik, televizyon, radyo, karikatür, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve spor alanlarında veriliyor. Ödül Töreni'nin tarihi ve yeri ise daha sonra paylaşılacak.

RADYO ÖDÜLÜ RSFM'E

Radyo ödülü ise, RS FM'den Yavuz Oğhan'ın sunduğu 'Bi de bunu dinle' programına verildi. Ödül, Oğhan'ın Gülen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak'la gerçekleştirdiği 'Anneme kefil olamam ki' başlıklı programdan ötürü verildi. 

GAZETECİLİK ÖDÜLÜ ÇİĞDEM TOKER'E

2018 Sedat Simavi Ödülleri'nde, Gazetecilik ödülü Cumhuriyet gazetesindeki 'Kamu İhalelerinde Davet Yöntemi' başlıklı tematik köşe yazısı nedeniyle Çiğdem Toker'e verildi.

TELEVİZYON ÖDÜLÜ FOX'A

Emre İzkübarlas ile Ferhan Güler tarafından Fox TV'de 8-9 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan 'Hastane Var Doktor Yok — Taşımalı Sağlık Sistemi' başlıklı habere ise televizyon ödülü verildi.

Sedat Simavi Ödülleri'nde belgesel ödülü ise, 5-7 Ocak ve 8 Mart 2018 tarihlerinde yayınlanan 'Güncel Dosya: Kadın Cinayetleri' adlı belgeseli nedeniyle Yağız Şenkal'a verildi.

KARİKATÜR, EDEBİYAT VE SOSYAL BİLİMLER

Karikatür ödürü ise, Evrensel Gazetesi'nde çizdiği 'Güncel Siyasi' karikatürleri nedeniyle Sefer Selvi'nin oldu.

Edebiyat ödülü 'Dua Çiçeği' adlı romanıyla Kamuran Şipal'e, sosyal bilimler ödülü ise 'Beyoğlu: Yapılar, Mekânlar, İnsanlar (1831-1923)' başlıklı eseriyle Turan Akıncı'ya verildi. 

FEN, SAĞLIK BİLİMLERİ VE SPOR

Fen bilimleri ödülü ise, 'Su-Gazı Değişimi Sürecinin Isı Değiştiricili Mikrokanal Reaktör Düzeninde Modellenmesi ve Benzetimi' adlı eseriyle Prof. Dr. Ahmet Kerim Avcı'nın oldu.

Doç. Dr. Özgür Öktem de, 'Endojen c-Jun N-terminal Kinaz (JNK) Aktivitesi: Normal ve Malign Granüloza Hücreleri Arasındaki Sınır' başlıklı çalışması nedeniyle sağlık bilimleri ödülüne layık görüldü.

Spor ödülü ise, Avrupa Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olması nedeniyle VakıfBank Kadın Voleybol Takımına verildi.

ÖVGÜYE DEĞER GÖRÜLENLER

Sedat Simavi Ödülleri'nde ayrıca, Doç. Dr. Cem Sevik'in 'İki Boyutlu Petek Yapıların Örgü Termal Özellikleri Üzerine Bir Değerlendirme: Grafen, h-BN, h- MoS2 ve h-MoSe2' başlıklı eseri, Büşra Sanay'ın 'Kardeşini Doğurmak: Türkiye'de Ensest Gerçeği' adlı eseri, Gizem Aras'ın TRT Radyo 1'de 6 Ocak ve 17 Şubat 2018 tarihlerinde yayınlanan 'Beşik (1 ve 7. Bölümler)' adlı radyo programı, Emrullah Erdinç'in de Kanal D Televizyonu'nda 3 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan 'Avukata Karakolda ‘Dayak' İddiası' adlı haberi, Prof. Dr. Volkan Seyrantepe'nin 'Tay-Sachs Hastalığı Fare Modelinde ‘Murin' Sialidaz Neu3 GM2 Yıkımını ve Bypass'ı Kolaylaştırır' başlıklı eseri ve A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı 'FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde kazandığı Dünya ikinciliği nedeniyle övgüye değer görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.