Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetleri Beştepe'de bir araya geldi

Türkiye'nin NATO üyeliklerine karşı çıktığı Finlandiya ve İsveç heyetleri, Ankara'da İbrahim Kalın Sedat Önal'ın başkalık ettiği heyetle görüştü.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetleri Beştepe'de bir araya geldi
25 Mayıs 2022 Çarşamba 19:35

banner255

Türkiye bir süredir İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliklerine onay vermemesi ile gündemde. Son haftalarda bu konuda kriz devam ederken Türkiye heyeti ile İsveç ve Finlandiya heyetleri NATO'ya üyelik başvurularına ilişkin istişarelerde bulunmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplantı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın başkanlık ettiği Türkiye heyeti, Finlandiya ve İsveç heyetleriyle ayrı ayrı görüştü. Daha sonra üç heyetin bir araya geldiği toplantıya geçildi.

İsveç ve Finlandiya heyetleri görüşmeye, İsveç Başbakanlık Ofisi Devlet Sekreteri Oscar Stenström ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Jukka Salovaara'nın başkanlıklarında katılıyor.

Basına kapalı olarak yapılan görüşmeler yaklaşık 5 saat sürdü. Görüşmelerin ardından Kalın'ın saat 19.30'da basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.