TRT'den 'itiraf' gibi sahne: MİT'i anlatan dizide 'Siyah Transporter'lı kaçırma gösterildi

TRT, ‘Teşkilat’ isimli yeni dizisinin tanıtımında 'Siyah Transporter'la insan kaçırılan bir sahneye yer verdi.

TRT'den 'itiraf' gibi sahne: MİT'i anlatan dizide 'Siyah Transporter'lı kaçırma gösterildi
27 Şubat 2021 Cumartesi 17:05

Birçok insan için öfke ve acının sembolü Beyaz Torosların yerini bugün Siyah Transporterlar aldı.

Geçmiş yıllarda çok sayıda insan kaçırma olayının yaşandığı Türkiye'de, özellikle Kürt illerinde Beyaz Toroslar kullanılmış, son yıllarda ise ülkenin her bölgesinde yapıldığı gözlenen kaçırmalarda Siyah Transporterlar kullanılmaya başlanmıştı. 

Ancak resmi makamlar bu araçlarla gerçekleştirilen kaçırma eylemlerini üstlenmemişti. 

Devlet televizyonu TRT, birinci kanalında yayınlayacağı yeni dizisinin tanıtımında kullandığı bir sahne ile adeta MİT'in bu kaçırma eylemelerinde rol aldığını göstermiş oldu. 

"Devlet 'öl' der ölürsün, 'yaşa' der yaşarsın" sloganının kullanıldığı tanıtımda kullanılan sahnede “Bazı kahramanlar vardır, siz onları asla bilmezsiniz” ifadeleri eşliğinde kaldırımda yürüyen bir kişi, yol kenarına yanaşan siyah bir Siyah Transporter araca itilip kaçırılıyor.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Artı TV'de yayınlanan Çetele programının konuşmacılarından Ahmet Faruk Ünsal da TRT dizisindeki görüntüyü Twitter hesabından paylaşıp “TRT 1’in yeni dizisi #Teşkilat’ın fragmanında siyah transporter ile kaçırılan birisi görülüyor!” sözleriyle skandal sahneye tepki gösterdi.

TRT'de ekrana gelecek "Teşkilat" adlı dizinin tanıtımında "MİT'in dünyadaki başarıları her yerde yankılanıyor" ifadesi de kullanıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.