TOKİ'nin üzerine konut inşa ettiği arsada heyelan oluştu

Çorum'da yaşanan olayda üç binadaki 24 daire tahliye edildi.

TOKİ'nin üzerine konut inşa ettiği arsada heyelan oluştu
06 Mart 2021 Cumartesi 21:11

Çorum’da TOKİ'lerin bulunduğu mahallede toprak kayması meydana geldi. Üç binadaki 24 daire tahliye edildi. Çorum Belediye Başkanı Turhan Candan, konutları yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan bir heyetin bölgeye gelerek incelemelerde bulunacağını açıkladı.

Akkent Mahallesi’ndeki Akkent 7'nci Sokak’ta öğle saatlerinde yaşanan afet nedeniyle doğalgaz boruları yeryüzüne çıktı. Bina zeminlerinde de yarıklar oluştu. İhbar üzerine mahalleye gelen Çorum Belediyesi ekipleri tarafından binalara girişleri önlemek amacıyla şeritle tedbir alındı. Çorum Belediyesi ve Çorumgaz ekipleri olası bir olumsuzluğa karşı bölgeye sevk edildi.

Başkan Candan, bölgede incelemelerde bulunarak, kalacak yeri olmayan vatandaşların Çorum Belediyesi Misafirhanesi’nde ağırlanacağını ifade etti. Candan, bölgedeki konutları yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığından bir heyetin bölgeye gelerek incelemelerde bulunacağını belirtti. 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Akkent Mahallesi Muhtarı Necip Güler ise daha önce de aynı sorunları yaşadıklarını, binaların bulunduğu bölgeye bir istinat duvarı yapılması gerektiğini belirtti.Bölgedeki binada yaşayan, Kenan Canıbek, konutlarda birçok sorunun yaşandığını, vatandaşın muhatap bulamağını söyledi. (ANKA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.