TOGG'un logosu için çalıntı iddiası: Rengi hariç birebir aynısı var

TOGG'un logosunun tanışma uygulaması olan Faces'in logosu ile benzerliği dikkat çekiyor. Logoların rengi hariç şekilleri aynı.

TOGG'un logosu için çalıntı iddiası: Rengi hariç birebir aynısı var
20 Aralık 2021 Pazartesi 12:06

banner255

Yerli elektrikli otomobili geliştirme çalışmalarını sürdüren Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), marka isminin ardından logosunu da seçtiğini açıklamıştı.

Yapılan açıklamaya göre, TOGG'un logosu yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı bugünün ve yarının kesişim noktasında bir araya getiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurguluyor.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, "Yerli ve global ajansların dahil olduğu bir sürecin ardından, ‘TOGG’un marka değerlerine uygunluk’, ‘Özgünlük’ ve ‘Tescil edilebilirlik’ kriterlerinden en yüksek puanı alan logoyu seçtik" demişti. 

Sosyal medyada ise "Doğu ile Batı’nın buluşma, bugün ve geleceğin kesişme noktası" denilerek paylaşılan logonun, bir tanışma ve arkadaşlık platformu olan Faces uygulaması ile benzerliği dikkat çekti. 

Söz konusu uygulamanın Google Play Store'da kullandığı logonun TOGG logosu ile birebir aynı olduğu, sadece sadece renk farkı bulunduğu görülüyor. 

TOGG logonun tasarımını yapan marka ajansı CGH’den ise onuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.