TKH'dan Erdoğan'a yanıt: AKP'yi kafalarına çay atılırken hatırlayacaklar

'19 yıllık iktidarlarında bu kadar felaketin niye yaşandığını düşünmek yerine, komünistlerle korkutmak çok ucuz bir politikadır!'

TKH'dan Erdoğan'a yanıt: AKP'yi kafalarına çay atılırken hatırlayacaklar
04 Eylül 2021 Cumartesi 18:04

banner225

TKH, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İkizdere'deki direniş için sarf ettiği "Ne kadar komünist varsa buraya geliyor" sözü hakkında "Halkımız AKP’yi kafalarına çay atılırken hatırlayacaklar" ifadesinini kullandı.

Erdoğan, Rize İkizdere’de yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken İkizdere'deki direnişi hedef alıp “Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar neymiş, bizim önümüzü kesecekler.” demişti.

Erdoğan'ın sözlerinin ardından Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından yapılan "Erdoğan haklıdır: Komünistler halkın yanındadır!" başlıklı yazılı açıklamada, "19 yıllık iktidarlarında bu kadar felaketin niye yaşandığını düşünmek yerine, komünistlerle korkutmak çok ucuz bir politikadır!" denildi.

TKH tarafından yapılan açıklamanın bir kısmı şöyle:

"Ve hiç kuşku olmasın ki komünistler ülkemizin tüm zenginliklerine, emekçinin ve köylünün alınterine, gençliğin geleceğine çöken bu karanlık sömürü düzeninin yerine emekçilerin omuzlarında yükseleceği eşit, özgür ve bağımsız yeni bir cumhuriyet kuracaklar.

Halkımız AKP’yi, İzmir depreminde enkaz üzerinde şov yaparken, yangından etkilenen illerimizde yangınla mücadele ve can pazarı devam ederken kafalarına çay atılırken, selden etkilenen illerimizde imara açılmaması gereken yerleşimlere yapılaşma izni ve yöre halkının direnişine rağmen HES’lere yol verirken hatırlayacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.