Terkoğlu: Soylu'nun bana hakaret ettiği gün koruma kararım kaldırıldı

Gazeteci Barış Terkoğlu, Levent Gültekin'e yapılan saldırı hakkında asıl konuşması gereken kişinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu söyledi.

Terkoğlu: Soylu'nun bana hakaret ettiği gün koruma kararım kaldırıldı
09 Mart 2021 Salı 14:56

banner255

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Terkoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yazı yazdığı gün hakkındaki koruma kararının kaldırıldığını açıkladı.

Halk TV’de Ayşenur Arslan ile birlikte gündemi yorumlayan Terkoğlu, Levent Gültekin'e yapılan saldırı hakkında, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün konuştuğunu ancak yurttaşları koruma görevinde asıl sorumlu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sessizlik içinde olduğunu söyledi.

Soylu’nun hedef gösterdiğini belirten Terkoğlu, "İçişleri Bakanı'nın bazı örnekleri var. Bazı insanları hedef gösterdi ve ertesi gün o insanlar saldırıya uğradı. İçişleri Bakanı koruma görevi olduğu için bu olayda oturup bakılması gereken insanlardan bir tanesi. Ben de İçişleri Bakanı tarafından açıklama yapılarak parmakla gösterilmiş birisiyim.

Hakkımda koruma kararı vardı. Devamlı tehdit edildiğim için. İçişleri Bakanı hakkında hakaret etmeden bir yazı yazdım. Çıktı o gün bana kendince hakaret sayılacak bir kelime kullanarak beni hedef gösterdi. 

O gün ne oldu biliyor musunuz, 10 Ekim 2020 günü devlet hakkımdaki koruma kararını kaldırdı. Ben bu ülkenin bir yurttaşı olarak sizin gibi düşünmüyor olabilirim. Ama siz beni İçişleri Bakanı olarak, valilik olarak, bir devlet kurumu olarak 'Artık sizi korumuyoruz' derseniz benim 'Bu ülke nereye gidiyor?' demeye hakkım yok mu” diye sordu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.