Tayfun Kahraman: Kuşlarımız var; sürekli ötüşüyorlar, çok iyi geliyorlar

Gezi davasında çıkan kararla 18 yıl hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderilen Tayfun Kahraman yaklaşık 2 hafta sonra eşiyle görüşebildi.

Tayfun Kahraman: Kuşlarımız var; sürekli ötüşüyorlar, çok iyi geliyorlar
07 Mayıs 2022 Cumartesi 22:32

banner225

Gezi davasında, 25 Nisan'da 18 yıl hapis cezasına çarptırılarak Silivri Cezaevi'ne gönderilen Tayfun Kahraman, eşi Meriç Demir ile 12 gün sonra açık görüş yapabildi.

Silivri'de dün ilk kez görüş gerçekleştirebildiklerini söyleyen Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "6 Mayıs - Silivri’de ilk açık görüşten notlar; “kuşlarımız var; sürekli ötüşüyorlar, çok iyi geliyorlar, her gün yarım ekmek yiyorlar”, “betona inat iki bitki var, çizip yollayacağım mektupla” dedi @tayfun_kahraman ..belki de kuşlar Gezi Parkı’dan gidiyorlardır Silivri’ye.." dedi. 

NE OLMUŞTU?

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin (AK Bakanlar Komitesi), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle Türkiye için yaptırım prosedürünü başlatmasına yol açan Gezi davasında 25 Nisan'da karar çıkmıştı.

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Osman Kavala’nın sadece hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs (TCK 312) suçlamasından, takdir inidirimi olmaksızın ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmasına, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve Yiğit Ali Ekmekçi’nin hükümeti ortaya kaldırmaya teşebbüse yardım etmekten 18’er yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmalarına karar verilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.