Tahliye olacaklardan fahiş sevk ücreti talebi

Hakkında tahliye kararı verilen bir tutukludan bir kentten diğerine sevk için 1000 TL’ye kadar para talep edildiği öğrenildi.

Tahliye olacaklardan fahiş sevk ücreti talebi
13 Nisan 2020 Pazartesi 10:17

Koronavirüs nedeniyle Meclis’te infaz yasası görüşmeleri devam ederken, bir yandan da cezaevlerinde kapsam içine alınan tutuklu ve hükümlülerin tahliyeleri için hazırlıklar yapıldığı öğrenildi. Tahliyelerin cezaevi müdürlüklerince tutulacak araçlarla yapılacağı belirtildi. Araçlar için alınacak ücretlerin yüksek oluşu tutuklu yakınları ve tutuklular tarafından tepki ile karşılandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Siirt Açık İnfaz Kurumu'ndan tahliyeleri durumunda tutukluların evlerine tutulacak araçlar ile sevk edileceği belirtildi. Koğuşlar ile idare bölümüne asılan duyuru yazılarında ücretlendirmelerin belirlendiği öğrenildi. Tutukluların aileleri aracılığı ilettiği ücretlendirmeye tepki gösterirken isimlerinin basında çıkması durumunda tahliyelerin önüne geçmemek amacıyla isimlerinin açıklanmasını istemedi. Edinilen bilgiye göre Batman'a gidecekler 100 TL, Diyarbakır 200 TL, Şırnak 200 TL, Mardin 200 TL, İstanbul 800 TL, Trabzon 500 TL, Mersin 450, Bingöl 340, Hakkari bin TL ücretlendirme talep edildi.

Yapılan ücretlendirmenin tutulacak minibüs, otobüs ve sayıya göre değişebileceğinin de belirtildiği öğrenildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.