Soylu, evi basılan CHP'li İncel'den 'Helallik' istedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yanlış ihbar iddiasıyla kapısı koçbaşıyla kırılan CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel’i arayarak helallik istedi.

Soylu, evi basılan CHP'li İncel'den 'Helallik' istedi
13 Mart 2021 Cumartesi 16:38

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanlığı, Hazro İlçe Başkanı Turğut İncel’in evine yapılan baskına ilişkin partinin il binası önünde açıklama yaptı. Parti yöneticilerinin katıldığı açıklamada konuşan CHP İl Başkanı Gönül Özer, dün saat 02.45’te ilçe başkanları İncel’in evine baskın yapıldığını söyledi.

ÇOCUKLARA SİLAH DAYADILAR

Evin kapısının koçbaşıyla kırıldığını, dün gittiklerinde ise giriş kapısındaki cam kırıklarının hala yerde olduğunu gördüklerini ifade eden Özer, baskın düzenleyen polislerin, kadın ve çocukları yüz üstü yere yatırarak ayaklarıyla sırtlarına bastığını ve çocukların ensesine silah dayadığını söyledi. Evdeki aramanın bir buçuk iki saat devam etiğini kaydeden Özer, aramanın ardından polislerin “yanlış ihbar” deyip evden ayrıldıklarını aktardı.

İhbarın nedenine dikkat çeken Özer, “İhbarın nedeni evde silah olduğu gibi asılsız bir ihbar. Polisin eve girdiğini, fakat aramalar sırasında hiçbir şey bulunmadı. İlçe başkanımızın oğlu Uğur İncel, 5-6 polis tarafından bir odaya alınıyor. Hepsi birden Uğur İncel’i darp ediyor. Elimizde darp raporu da var” dedi.

'HELALLİK İSTEDİ'

Konuyla ilgili Sözcü gazetesine açıklama yapan Turgut İncel, "Olayın duyulması sonrasında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beni telefonla arayarak üzüntülerini dile getirdi. Benimle ve eşimle görüşerek ‘hakkınızı helal edin' dedi. Olayla ilgili tahkikat başlatılacağını ve takipçisi olacağını söyledi" dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada da olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, "Şüpheli U.İ. isimli şahsın ikametinde arama yapıldığı esnada aynı katta bulunan ve CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel’e ait olduğu anlaşılan ikametin kapısının açılması üzerine bu ikamete de kontrol ve görüşme amaçlı girilmiş bilahare ikametten çıkılmıştır. Arama izni olmadan ikamete girilmesi iddialarıyla ilgili gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır" denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.