Şov için: Vali yardımcısının çağrı merkezi ziyaretinde sahte aramalarla 112 hattı meşgul edildi

Yaşanan sahte çağrıların sağlık hizmetini aksattığını düşünen bir personel, çağrı merkezi müdürü ve personel hakkında 'görevi kötüye kullanma’ suçundan iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Şov için: Vali yardımcısının çağrı merkezi ziyaretinde sahte aramalarla 112 hattı meşgul edildi
08 Haziran 2021 Salı 08:37

*FOTO: Arşiv

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret eden Vali Yardımcısı Murat Kahraman, çağrılara yanıt vermek istedi. İddiaya göre bu sırada hattı arayan olmayınca merkez müdürünün talimatı üzerine 88 sahte arama ile yoğunluk yaratıldı.

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’nde (AÇM) asılsız ihbar skandalı yaşandı. Bir saniyenin bile değerli olduğu merkezi 28 Mayıs’ta Muğla Vali Yardımcısı Murat Kahraman ziyaret etti.

Cumhuriyet’in haberine göre ziyaret sırasında Kahraman telefonlara yanıt vermek istedi ancak bu sırada hattı arayan olmadı. Bunun üzerine iddiaya göre AÇM Müdürü Kamil Karakaya personele, “sahte çağrı yoğunluğu” yaratılması talimatı verdi.

88 SAHTE ARAMA İLE ACİL HATTI MEŞGUL EDİLDİ

Bu durum WhatsApp konuşmalarında da yer aldı. Vali yardımcısının ziyareti sırasında hatta 88 sahte arama yapıldı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Yaşanan sahte çağrıların gerçek hastaların sağlığını ve sağlık hizmetini aksattığını düşünen bir personel, duruma sessiz kalmadı ve konuyla ilgili müdür Karakaya ve personel hakkında “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, “Vatandaşların zarar görebileceği düşünülmeden 112 hattının gereksiz yere meşgul edilmesi sağlanarak insan hayatı hiçe sayılmıştır. Kayıtlar var” denildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.