Siverek'te askerler köylülere müdahale etti: Bir kadın darp edildi

Siverek’te hakkında yakalama kararı olan bir şahsın yakalanması esnasında askerler köylülere müdahalede bulundu, köylüler darp edildi.

Siverek'te askerler köylülere müdahale etti: Bir kadın darp edildi
27 Şubat 2021 Cumartesi 19:08

Urfa’nın Siverek ilçesi Karacadağ (Qerajdax) bölgesine bağlı Aşağı Uluklu (Xirbecunya) Mahallesi’nde yaşayan ve hakkında yaralamaktan yakalama kararı olan Mehmet Aytar'ın yakalanması için dün köye giden jandarma ile Aytar'ın yakınları arasında tartışma çıktı, tartışma sonrasında jandarma köylülere müdahalede bulundu. Jandarma tarafından yakalanan Mehmet Aytar’ın yakın akrabaları duruma tepki göstererek, Aytar’ın gözaltına alınmasına izin vermek istemedi. Bu sırada jandarma mahalleliye müdahalede bulundu.

İddiaya göre kavga esnasında Z.A. jandarma tarafından darp edildi. Sosyal medya hesaplarına yansıyan görüntülerde Z.A. adlı kadın kulağından tutarak çığlık atarken, bu esnada görüntüyü çeken kişi ise bir askeri işaret ederek, “Bu vurdu bu vurdu” diye bağırdığı görüldü. Görüntülerin devamında ise Z.A.’nın elbiseleri çamur içinde kalırken, bu esnada jandarmanın havaya ateş ettiği kaydedildi. Yine yolun köylüler tarafından taş dizilerek kapatıldığı görüldü. (MA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.