Şenyaşar ailesinden Gülistan Doku mesajı: Sadece adalet istiyoruz

Şenyaşar ailesi, Dersim’de 2 yıldır bulunmayan üniversiteli Gülistan Doku’nun ailesinin mücadelesine dikkat çekerek ‘Katliamı yapanlar dışarıda, mağdurlar adliye önünde’ mesajı verdi.

Şenyaşar ailesinden Gülistan Doku mesajı: Sadece adalet istiyoruz
09 Ocak 2022 Pazar 12:28

Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP’lilerin saldırısında hayatını kaybeden aile fertleri için mücadele veren Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti’ni sürdürüyor. 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 307'nci gününe girdi.

Hafta sonu olması nedeniyle eylemlerini evinde sürdüren Şenyaşar ailesi, sosyal medya hesabından, 5 Ocak 2020'de Dersim'de kaybolan ve 2 yıldır bulunmayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesinin Tunceli Adliyesi önündeki nöbet eyleminin fotoğrafını paylaşarak yaşanan mağduriyetlere dikkat çekti.

GÜLİSTAN DOKU'NUN AİLESİNE DESTEK MESAJI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Doku için açılan hesabı etiketleyen Şenyaşar ailesi şu mesajı verdi:

"Ne kimseye hakaret ediyoruz ne de halkı kin ve düşmanlığa sevk ediyoruz. Sadece yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz. Üstünleri korumayı bırakın! Katliamı yapanlar dışarıda, mağdurlar adliye önünde, sadece adalet istiyoruz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.