Şenyaşar ailesi adalet talebiyle Urfa Adliyesi önünde: Artık sabrımız kalmadı

Suruç'ta AKP'li vekil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve 2 çocuğunu yitiren Emine Şenyaşar, bir kez daha adalet talebiyle Urfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı.

Şenyaşar ailesi adalet talebiyle Urfa Adliyesi önünde: Artık sabrımız kalmadı
09 Mart 2021 Salı 14:36

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 Genel Seçim sürecinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırıları sonucu eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, adalet talebiyle Urfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı. Şenyaşar ailesinin dosyaya ilişkin görüşme taleplerinin Urfa Cumhuriyet Başsavcısı tarafından reddedildiğini ifade etti.

'ARTIK SABRIMIZ KALMADI'

Urfa Adliyesi önünde bir açıklama yapan Ferit Şenyaşar, Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı, Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na ve Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na seslendi. Aile bireylerinin Suruç Devlet Hastanesi’nde vahşice katledildiğini söyleyen Şenşyaşar, ancak hastanede yaşananlardan sorumlu olanlardan hiçbirinin tutuklanmadığını ifade etti. Urfa Cumhuriyet Başsavcısının 1 aydır göreve atandığını belirten Şenyaşar, avukatlarıyla birlikte yaptıkları görüşme taleplerinin reddedildiğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Annemin gözü önünde babam ve kardeşlerimi katlettiler. Yine Urfa Valisi de bu katliama tanıktır. Vali bize ‘her şey zamanı gelince ortaya çıkar’ diyor. Bizim artık sabrımız kalmadı. Katliamı yapanlar serbest geziyorlar. Yarın öbür gün bizi de öldürmeyeceklerinin garantisini kimse veremez. Katliamda yer alanlar hakkında bir işlem yapılmadığı, savcı ile görüşmemizde ikna edici bir cevap almadığımız sürece adliye önünde bekleyeceğiz.”

Şenyaşar, "Vicdan sahibi herkesi bu davaya sahiplenmeye çağırıyoruz" dedi.

'KAYITLAR NEDEN ÇIKARTILMIYOR?'

Eşi ve çocuklarının hastanede gözünün önünde katledildiğini söyleyen Emine Şenyaşar, “Tutuklu oğlumun bırakılmasını istiyorum. Neden bu zulmü bize yapıyorlar? Hastanede çocuklarımı katlettiler. Hastane kayıtlarını çıkarsınlar. Savcının yanına gidiyoruz. Bizle görüşme talebini kabul etmiyor. Ben de adliye önünde oturacağım. Oğlum bırakılıncaya kadar adliye önünden ayrılmayacağım. Ailemi katlettiler, bir oğlumu da cezaevine attılar. Her şey göz önünde yapıldı. Neden kayıtları çıkarılmıyor?” dedi.

3'ÜNCÜ KEZ OTURMA EYLEMİ

Şenyaşarlar, 12 Eylül 2019 tarihinde de aynı taleple Urfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlatmış, savcılık ile yapılan görüşme sonrası aynı gün eylemlerini sonlandırmıştı. 16 Aralık 2020 tarihinde ise Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, AKP Urfa İl Başkanı ile görüşme talebiyle gittikleri il binası önünde gözaltına alınmıştı. Bir günlük gözaltı süresinden sonra anne Şenyaşar ve oğlu adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Aile hakkında açılan soruşturma daha sonra takipsizlikle sonuçlanmıştı. (MA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.