Sendika binasına kumar baskını: 3 gözaltı, 94 bin 500 lira para cezası

Adana’da kumar oynattığı belirtilen sendika yöneticileri A.D., G.Ö. ve E.A. gözaltına alındı. Sendika binası ise belediye tarafından mühürlendi.

Sendika binasına kumar baskını: 3 gözaltı, 94 bin 500 lira para cezası
13 Nisan 2022 Çarşamba 10:02

Adana'da kumarhaneye dönüştürülen sendika binasına baskın yapan polis, tombala oynattığı belirlenen 3 kişiyi gözaltına alırken, kumar oynayan 50 kişiye ise 94 bin 500 lira para cezası kesti. Uzun süre kapıyı açmayan şüphelilerin, tombala kartlarını ve pullarını sakladıktan sonra kendilerini eğitim veriyormuş gibi gösterdikleri belirlendi.

Merkez Sarıçam ilçesi İncirlik Yeni Mahalle'deki “İnc-İş Sendikası” tabelasının asılı olduğu binada tombala usulü kumar oynatıldığı bilgisine ulaşan Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği polisleri, gece yarısı sendika binasına baskın düzenledi.
Dış kapısı iki kilit ve iki sürgüyle güçlendirilmiş, güvenlik kamerasıyla izlenen binanın önüne gelen ekipler, şüphelilerden kapıyı açmalarını istedi. Polisi fark eden şüpheliler, tombala pullarını ve kartlarını yan tarafta atıl durumdaki binaya gizleyip, projeksiyondan eğitim videosu açtı.

Bir süre sonra polise kapıyı açan şüpheliler, sendika içi eğitim verdiklerini iddia ederek, kendilerini kurtarmaya çalıştı. Çevredeki tüm binalar için arama kararı alan polis, tombala pulları ve kartlarını gizlenmiş halde buldu.
SENDİKA ÜYESİ OLMADIKLARI BELİRLENDİ

Bina içindeki 50 kişinin yapılan kimlik kontrollerinde sendikaya üye olmadıkları belirlendi. Kumar oynadıkları tespit edilen 50 kişiye toplamda 94 bin 500 lira para cezası kesildi. Ayrıca kumar oynamaya gelenlerin üst aramasında ise bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Kumar oynattığı öne sürülen sendika yöneticileri A.D., G.Ö. ve E.A., gözaltına alındı. Sendika binası ise belediye tarafından mühürlendi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.