Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 27'ye yükseldi

Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı arttı.

Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 27'ye yükseldi
13 Ağustos 2021 Cuma 09:17

banner225

Karadeniz’de etkili olan şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen selde can kaybı artıyor. Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta 11 Ağustos’ta başlaya aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sele ilişkin son durumu açıklayan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), "Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın’da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir” bilgisini paylaştı.

Karadeniz’de 11 Ağustos’ta başlayan şiddetli yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana geldi. Bartın'ın Ulus ilçesi, Kastamonu'nun Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop'un Ayancık ilçeleri selden etkilendi.

Selden etkilenen bölgelere ilişkin son durumu açıklayan AFAD “Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın’da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir. Afetten etkilenen il ve ilçelerde kurulan afet koordinasyon merkezleri ile bölgedeki müdahale çalışmalarının eşgüdüm halinde yürütülmesi sağlanmaktadır. Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, afetten etkilenen bölgelerdeki çalışmaların kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi faaliyete geçirilmiş; tüm çalışma grupları, üst düzey yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre çalışmaya başlamıştır” denildi.

BARTIN’DA KAYIP OLAN 1 YURTTAŞ ARANIYOR

AFAD açıklamasında ayrıca “Bartın İli Ulus Akörensöküler Köyü’nde kaybolan bir vatandaşımızı arama çalışmaları AFAD, İtfaiye, UMKE ve Jandarma ekipleri ile sürdürülmektedir. Sinop Ayancık ve Kastamonu Bozkurt İlçeleri’nde arama ve kurtarma ekipleri tarafından çalışmalar aralıksız devam ettirilmektedir” bilgisini geçti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.