Satış yapması engellenince kendisini yakan seyyar satıcı hayatını kaybetti

Marmaris'te üzerine benzin dökerek kendisini yakan 63 yaşındaki Ekici'nin olay öncesi 'Belediyenin görevi vatandaşa yardımcı olmak, böyle olmaz' dediği ortaya çıktı.

Satış yapması engellenince kendisini yakan seyyar satıcı hayatını kaybetti
18 Ocak 2022 Salı 14:20

Muğla'nın Marmaris ilçesinde boş arazide mangal satışı yapmasına müdahale eden zabıta ekiplerine tepki olarak üzerine benzin döküp kendisini yakan Süleyman Ekici (63), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin bir hafta önce boş araziye gelerek kömür satışı yapan Süleyman Ekici'yi çuvalları kaldırması için uyarmış, dün yine boş araziye gelen ekipler, Ekici'yi bir kez daha uyararak çuvalları kaldırmasını istemişti. Çıkan tartışmanın ardından Ekici, aracından aldığı benzini üzerine dökerek kendisini ateşe vermişti.

Vücudunda 2'nci ve 3'üncü derecede yanıklar oluşan Ekici, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 2 çocuğu olduğu öğrenilen Ekici’nin bugün sabaha karşı öldüğü aktarıldı.

Olayın ardından 2 tanık ile zabıta ekiplerinin ifadesi alınırken, Ekici ile zabıta ekipleri arasında geçen konuşmaların bölgedeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendiği ortaya çıktı.

Görüntülerde, Ekici'nin zabıta ekiplerine "Belediyenin görevi vatandaşa yardımcı olmak, böyle olmaz" dediği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.