Sarıkaya'nın tokatlı saldırısını ortaya çıkaran gazeteci, olayın perde arkasını yazdı

Muharrem Sarıkaya'nın İHA kameramanı Ahmet Demir'e görevi sırasında yaptığı fiziki saldırının görüntülerini ortaya çıkaran Talat Atilla, olayın arkasında yaşananları yazdı.

Sarıkaya'nın tokatlı saldırısını ortaya çıkaran gazeteci, olayın perde arkasını yazdı
05 Ocak 2022 Çarşamba 20:14

Habertürk Ankara Temsilcisi'yken Antep'te, Büşükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu programda İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Ahmet Demir'e tokat atan Muharrem Sarıkaya, olayın ardından gelen kamuoyu baskısı üzerine görevinden istifa etmişti.

AKP'li Fatma Şahin'nin olay anında yapılanlara sessiz kalması ve sorumluluk almaması da tepki çekmişti.

Olayı kamuoyuna duyuran gazeteci Talat Atilla, Türk Time'da yer alan yazısında Ahmet Demir'e yapılan saldırı hakkındaki detayları paylaştı. 

Talat Atilla, Fatma Şahin'in olayın kapatılması için ikna edildiğini, olayın tanıklarının "Başınız yanar" ifadeleriyle tehdit edildiğini ve İHA bölge sorumlularının olayı kurum yetkillerine 'basit bir söz dalaşı' şeklinde yansıttığını yazdı.

Atilla'nın yazsının ilgili bölümü şöyle:

"Bu çirkin görüntüleri ortaya çıkarmamdan sonra birçok meslektaşım arayarak olayın perde arkasını sordular; haberin öznesi ben olmadığım için şimdiye kadar yazmadım ama...

Meslek büyüklerimin de ısrarıyla, isimlere ve çok fazla ayrıntıya girmeden bu olayın perde arkasını yazmamın medya tarihine mütevazı bir not bırakabileceğini düşünerek kaleme almaya karar verdim. 

MUHARREM SARIKAYA'NIN TOKADINI ÇEKENLER TEHDİT EDİLDİ! 

Ayrıntılar şöyle:

Söz konusu yayın bittikten sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olayın kapatılması konusunda ikna edilir! 

Hatta orada bulunan herkes "Başınız yanar! " diye sıkı sıkı defalarca uyarılır.

İHA bölge sorumluları, skandal tokatla ilgili İstanbul ve Ankara'daki İHA yetkililerine olayı 'basit bir söz dalaşı' olarak anlatırlar.

Gelelim bana ısrarla meslektaşlarımın sorduğu o görüntüleri ele geçirmemin perde arkasına .. 

'BİZİ BİTİRİRLER! MAHVEDERLER!'

Bir gazetecinin, emekçi bir basın çalışanına tokat attığını ilk duyduğumda doğrusu kamera şakası ya da abartma olarak algıladım.

Çünkü elimde görüntüler yoktu! 

Görüntüleri ısrarla almak istedim ama 'işimizden oluruz' diye vermediler.

Ayrıntılı gerekçeleri, "Mahvoluruz. Bizi bitirirler. Fatma Hanımın yanındakiler ve Muharrem bey bize ekmeğinizden olacağınız gibi dava da açılır." diye konuştular... 

Bunun üzerine başka bir kaynaktan, uzun ikna süreci ile Sarıkaya'nın İHA kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntülerin yüklü olduğu bir sabit bilgisayardan cep telefonu ile görüntüleri çektirdim. 

SARIKAYA'NIN GİZLENEN TOKAT OLAYINI SABİT BİLGİSAYARDAN CEP TELEFONU İLE ÇEKTİRDİM! 

Bu çekim esnasında 2 kişi etrafı gözetledi, bir kişi de çekimi yaptı.

Görüntüler elime ulaştığında dahi tam ikna olmadım. Montaj olup olmadığını defalarca kontrol ettirdim.

Her ihtimale karşı videoyu YouTube'a yükleterek montaj olup olmadığını bir kez de buradan test ettim.

Her şeyden emin olunca kişisel Twitter hesabımdan paylaştım. 

Benim attığım ilk videoyu dikkatlice izlerseniz, cep telefonundan çekildiği belli oluyor ve görüntülerin titrediğini, hatta sabit bilgisayarın alt kenarının bile görüldüğüne şahit olacaksınız."

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.