Samandağ Belediyesi’nin kararına tepki

Samandağ Belediyesi'nin kamusal alanları satışa çıkarmasının kabul edilemez olarak belirten siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, bu karardan vazgeçmesi çağrısı yaptı.

Samandağ Belediyesi’nin kararına tepki
06 Eylül 2020 Pazar 20:26

banner255

Samandağ Belediyesi Meclisi, Eylül ayı toplantısında içerisinde belediye hizmet binasının da olduğu 7 parselin satışa çıkarılmasına karar vererek, bu yönde belediye başkanı ve encümene yetki verdi. HDP, SYKP, İHD Hatay Şubesi, AKA-DER, Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, yayınladıkları ortak yazılı açıklamayla karara tepki gösterdi. 

 

Açıklamada, "Halka ait olan kamusal alanların satışa çıkarılması kabul edilemez. Bu satışların hiçbir haklı ve mantıklı gerekçesi olamaz. Hele ki ilçemizde yeşil alanların, parkların, sosyal tesislerin yetersizliği ortadayken halk yararına değerlendirilmesi gereken bu alanların ve belediye binasının satışı meşru değildir" denildi. 

 

SATIŞTAN VAZGEÇİLSİN

 

Satış kararının iptal edilerek halk yararına bir adım atılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, "Bu bağlamda bu yanlış kararlardan dönülmesini, satışlardan vazgeçilmesini talep ediyoruz. Bu gelişmelerin takipçisi olacağız" ifadelerine yer verildi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.