Saldırıya uğrayan işçilerin köyü karantinaya alındı

HDP ve Kürdistani ittifak çalışmanın ziyareti öncesi Sakarya'da saldırıya uğrayan işçilerin köyü koronavirüs gerekçeyle 7 gün süreyle karantinaya alındı.

Saldırıya uğrayan işçilerin köyü karantinaya alındı
07 Eylül 2020 Pazartesi 00:15

banner255

Sakarya'nın Ortaköy ilçesi Sırt Mahallesi’nde saldırıya uğrayan Kürt işçilerin yaşadığı Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Kelekê (Yücebağ) Mahallesi ile mahalleye bağlı Der ile Karasu mezrası karantinaya alındı. Karar, Mazıdağı Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından koronavirüs (Kovid-19) gerekçesiyle alındı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Kürdistani ittifakı yarın saat 11.30 da ziyaret edeceği köylerin karantinaya alınması dikkat çekti. Kaymakamlık karantina kararını "Mevsimsel tarım işçilerinin sirkülasyonunun yoğun olduğu, bu işçilerin karantina kurallarına uymadan yerleşim yerlerine geldikleri anlaşıldığından toplum sağlığı Covid-19 sağlık taramalarının yapılmasına 06.09.2020 saat 20.00'dan itibaren 7 gün süreyle karantina altına alınmasına" ifadeleri ile duyurdu.

Saldırıya uğrayan işçilerin köyüne Sakarya'dan gelmelerinin ardından siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve gazetecilerin girişleri engellenmiş, jandarma kontrol noktası oluşturarak giriş yasağı getirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.