Şahin Mengü hayatını kaybetti

Eski Başbakan Ecevit'in sıkıyönetim döneminde avukatlığını yapan eski vekil Mengü, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Eğitim Derneği genel başkan yardımcılığı da yapmıştı.

Şahin Mengü hayatını kaybetti
20 Eylül 2021 Pazartesi 13:44

banner225

Türkiye Barolar Birliği eski Genel Sekreteri, CHP eski Manisa Milletvekili ve eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in sıkıyönetim döneminde avukatlığını yapan Şahin Mengü (73), Ankara'da yüksek tansiyon şikayetiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ankara'da yaşayan eski milletvekili Mengü, dün gece burun kanaması üzerine yüksek tansiyon şikayetiyle kentteki özel bir hastaneye götürüldü. Tedaviye alınan Mengü, doktorların tüm müdahalesine rağmen bu sabah hayatını kaybetti. Şahin Mengü'nün ölüm haberini alan yakınları ve milletvekilleri hastaneye akın etti.

ŞAHİN MENGÜ KİMDİR?

Gazeteci Nevşin Mengü ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü'nün babası olan Şahin Mengü, 4 Nisan 1948'de Kastamonu İnebolu'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Mengü, serbest avukat olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği genel başkan yardımcılığı görevlerini de yapan Mengü, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde CHP' den Manisa Milletvekili seçildi.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sıkıyönetim döneminde avukatlığını yapan Mengü, daha sonra eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatlığını da üstlendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.