Prof. Dr. Naci Görür: ‘2020 Elazığ depreminden sonra yöneticileri uyarmıştım’

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge’de meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrasında sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür: ‘2020 Elazığ depreminden sonra yöneticileri uyarmıştım’
09 Nisan 2022 Cumartesi 18:42

banner255

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan-Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama yerel yöneticilerin dikkatli olup “Risk Azaltma Planlarını” hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır” dedi.

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge’de meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrasında sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Görür’ün açıklamaları şöyle:

“Arkadaşlar, Malatya- Pütürge/Tekederesi yöresinde 5,2’lik deprem oldu. Daha önce, 12/11/2021’de de burada 4,8 deprem olmuştu. Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan- Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama yerel yöneticilerin dikkatli olup ‘Risk Azaltma Planlarını’ hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır. Sevgiyle.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.