Polisin ezerek öldürdüğü Miraç Miroğlu'nun anmasına soruşturma açıldı

7 yaşındaki Miraç Miroğlu için Halkların Demokratik Partisi (HDP), İdil ilçe örgütünün olay yerinde yaptığı kitlesel anmaya soruşturma açıldı.

Polisin ezerek öldürdüğü Miraç Miroğlu'nun anmasına soruşturma açıldı
12 Ekim 2021 Salı 14:56

Sokakta bisikletiyle oynarken polis zırhlı aracının çarpmasıyla yaşamını yitiren Miraç Miroğlu’nun anma etkinliğine soruşturma başlatıldı. 

 

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde 3 Eylül'de polis zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren 7 yaşındaki Miraç Miroğlu için Halkların Demokratik Partisi (HDP), İdil ilçe örgütünün olay yerinde yaptığı kitlesel anmaya soruşturma açıldı. 

 

Anma esnasında açıklamayı okuyan görevinden uzaklaştırılan HDP İl Genel Meclis Üyesi Elfesya Nas ve kilam seslendiren MKM sanatçısı Abdullah Ayav hakkında "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu" iddiasıyla İdil Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

 

'SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM' 

 

Sabah saatlerinde İdil İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Elfesya Nas, suçlamaları kabul etmeyerek verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"Kamuoyuna mal olmuş bir olaydır. Bu tarz olayların bir daha yaşanmaması ve bunun için önlem alınması için basın açıklaması yaptık. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.