Para çaldığı iddia edilen Bahçeli'nin eski danışmanı Özkan: Puro kutumu aldım

Restoranda yemek yediği bir kadının çantasından para çaldığı iddiasına ilişkin soruşturmada ifade veren gazeteci Özkan, 'Para değil puro kutusunu aldığını' söyledi.

Para çaldığı iddia edilen Bahçeli'nin eski danışmanı Özkan: Puro kutumu aldım
14 Nisan 2022 Perşembe 21:56

banner255

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin eski basın danışmanı, gazeteci Metin Özkan’ın restoranda yemek yediği bir kadının çantasından para çaldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. Para değil puro kutusunu aldığını öne süren Özkan, “Bu durumun beni susturmak, tarafıma itibar suikastı yapmak için terör örgütleri tarafından birileri kullanılarak yapıldığı kanaatindeyim” dedi

ÖNCE İNKÂR ETTİ, ŞİMDİ 'PURO KUTUMU ALDIM' DEDİ

Gazeteci ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eski başın danışmanı Metin Özkan hakkında, restoranda yemek yediği bir kadının para çaldığı iddia edilmişti. İddiaya ilişkin görüntüler sosyal medyada dolaşıma girmiş ve Özkan hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında ifade veren Özkan, para değil puro kutusu aldığını belirtti. Özkan, "Bu durumun beni susturmak, tarafıma itibar suikasti yapmak için terör örgütleri tarafından birileri kullanılarak yapıldığı kanaatindeyim" dedi.

"TANIMADIĞIM ŞAHISLARIN BULUNDUĞU MASAYA OTURTTULAR"

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın Özkan ‘ın karakoldaki ifadesine dayandırdığı haberde, Özkan'ın olay gününü anlattığı ifadeleri şu şekilde:

Restaurantta bir tek masa vardı. O masada doğum günü kutlaması için hazırlık yapan 7-8 kişi vardı. Ben ayrı bir masaya oturmak istedim. Ancak mekan sahibi Murat Babayiğit ısrar ederek doğum günü kutlamaya hazırlanan ve daha önce hiç tanımadığım şahısların bulunduğu masaya oturturlar.

Masada müşteki (şikayetçi) bayan Ufuk Enginler ve Enginler’in işi diye tanıtılan Ergin Kerse yine başka isimler vardı. Yemeklerimizi yerken saz çalan 2 şahıs geldi. Bu sırada orada bulunan herkes üzerindeki pardesülerini, çantalarını hemen yemek yendiğimiz masanın yan tarafında bulunan küçük masanın üzerine bıraktı. Hatta benim pardesü ve puro kutumu mekanın sahibi Murat Babayiğit o masaya bıraktı. Yemeğimizi yedik, bu arada kutlama yaptılar.

Yaklaşık 2 saat sonra ‘kalkalım’ dedim. Masadan kalktık. O sırada hesabın ödendiğini söylediler. Ama kimin ödediğini söylemediler. Devamında mekanın ortaklarından Murat Babayiğit, Vedat Saçaklıoğlu ve beni o mekana götüren avukat Bahadır Gökçe restaurantın bölümlerini bana gezdirdiler.

Yemek yediğimiz masanın yanında bulunan üzerinde pardesü ve puro kutumun bulunduğu yere geldik. Restaurantı gezmeden önce pardesümü gitmiştim. Puro kutum orada kalmıştı. Son geldiğimde arkadaşlarla beraber puro kutumu aldım ve cebime koyup, makamdan ayrıldım.

"BAYANIN PARASINI BAŞKA YERDE DÜŞÜRMÜŞ OLABİLECEĞİ SÖYLENDİ"

O günden 2 gün sonra mekanın ortaklarından Murat Babayiğit’in kendisini arayarak, ‘abi o akşam beraber oturduğumuz doğum günü kutlanan Ufuk isimli bayanın bir miktar parası kaybolmuş. Mekana kadar gelebilir misin?’ dediğini aktaran Özkan, şunları kayddeti:

Bende gittim. Kamera görüntülerini gösterdiler. Bende gülerek, ‘Ya ben puro kutumu aldım. Siz bunu nasıl yorumlamışsınız’ dedim. Sonrasında bayanın parasını başka bir yerde düşürmüş olabileceği söylendi ve olay kapandı. Ta ki 22 Şubat 2022 tarihinde söz konusu puro kutumu aldığım görüntülerin yayınlanmasına kadar hiçbir arayan soran olmadı.

Bu görüntüler yayınlanınca ben bana iftira atıldığını ve bunun bir kurgu olduğunu söyleyerek avukatlarım vasıtasıyla yayın yasağı aldırdım. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Böyle bir eylemde bulunmadım. Bulunmam mümkünde değil. Benim böyle bir eylemde bulunmam akıl ve mantık dışı olduğu gibi hayatın olağan akışına da aykırıdır.

Zira ben ekonomik olarak ihtiyacı olmayan ve hatta ihtiyacı olan insanlara yardımda bulunan biriyim. Suçlamaları kabul etmiyorum"

Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğü için ve yine ülkeye kastedenlere, terör örgütlerine karşı beyanlarda bulunuyordum" diyen Özkan, "Bu nedenle de zaman zaman tehditler alıyordum. Hatta buna ilişkin olarak tarafıma yabancı menşeili telefon numaralardan telefon açılarak hakkımda itibar suiskasti yapılacağı konusunda tehditler alıyordum" dedi.

Buna ilişkin olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunduğunu söyleyen Özkan, "Demem o ki televizyon programlarında yaptığım açıklamalar ve savunduğum hususlar birilerini rahatsız etmiş olacak ki böyle bir suçlama ile karşı karşıya kaldım" diye konuştu.

"Bu durum beni susturmak, tarafıma itibar suiskasti yapmak için terör örgütleri tarafından birileri kullanılarak yapıldığı kanaatindeyim" diyen Özkan, "Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Suçsuzum. Takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.