Pandemi hastanesinde çamaşırlar haftalardır yıkanamıyor

Numune Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde çamaşırlar 3 haftadır yıkanamıyor. Bir çalışan, 'Pandemi olan bir yerde çamaşırlar böyle bekletilmemeli' dedi.

Pandemi hastanesinde çamaşırlar haftalardır yıkanamıyor
01 Ekim 2021 Cuma 12:22

banner255

Ankara Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından kapatılan ancak Covid-19 vakalarının artması ile Ankara Hastanesi’ne bağlı hizmet vermeye devam eden Numune Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ndeki tablo, “Bu kadarı da olmaz” dedirtti. Hasta yataklarında kullanılan çamaşırların, makinelerdeki arıza nedeniyle haftalardır yıkanmayı beklediği bildirildi.

Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları, yatak kapasiteleri ve yaptırım içermeyerek kağıt üzerinde kalan önlemler ile tartışılan ülkenin Covid-19 mücadelesindeki zafiyetlere bir yenisi daha eklendi. Ankara Hastanesi’ne bağlı Numune Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisi’nin çamaşırhanesi, içler acısı tabloyu gözler önüne serdi.

'HAFTLARDIR BEKLETİLİYOR'

Hastanenin yoğun bakım servisinin bulunduğu ek hizmet binasının çamaşırhanesinde çekilen fotoğraflarda, içerisi çamaşır dolu onlarca çöp poşeti olduğu görüldü. Küçük taşıma kovaları içerisine istiflenen, bir kısmı ise yere konulan çamaşırların, haftalardır temizlenmeyi beklediği belirtildi.

'COVID-19 HASTALARI KULLANIYOR'

Pandemi yoğun bakım servisine ait çamaşırların, çamaşır makineleri arızalı olduğu için bekletildiği öğrenildi. İsminin paylaşılmasını istemeyen bir hastane çalışanı, Covid-19 hastalarının kullandığı çamaşırların, “teknik arıza” nedeniyle üç haftadır yıkanmayı beklemesini eleştirerek, “Pandemi olan bir yerde çamaşırlar bu şekilde bekletilmemeli” dedi. (BirGün)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.