Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan Twitter'da birbirine girdi: Ekonomist görünümlü şovmen

Akbank yönetim kurulunda yer alan Prof. Dr. Demirtaş ile Sabah yazarı Hilal Kaplan, Akbank'ta yaşanan sistemsel arıza nedeniyle başlayan tartışmada birbirlerine ağır ifadeler kullandı.

Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan Twitter'da birbirine girdi: Ekonomist görünümlü şovmen
08 Temmuz 2021 Perşembe 14:41

Twitter yandaş yazar Hilal Kaplan ile Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın savaş alanına döndü. Akbank’taki sistemsel arızaların uzun sürmesi üzerine başlayan tartışmada Demirtaş ve Kaplan birbirlerine ağır ifadelerde bulundu.

Akbank’ın yönetim kurulunda olmamasından kaynaklı olarak Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Akbank’ta iki gündür yaşanan erişim problemline ses çıkarmaması eleştiri yağmurlarını üzerine çekti.

Özgür Demirtaş, Twitter üzerinden gelen tepkilere, "Zerre kadar zekaları yok bu AKtrollerin" şeklinde karşılık verdi, Demirtaş daha sonra Sabah yazarı Hilal Kaplan'ı da etiketleyerek, "Trollerini üzerimden çek" yazınca ortalık karıştı.

KAPLAN: EKONOMİST GÖRÜNÜMLÜ ŞOVMEN

Hilal Kaplan, Özgür Demirtaş’ın "Trollerini üzerimden çek" paylaşımına, “Milyonlarca insan yönetiminde olduğun Akbank tarafından mağdur edilmişken mağdur rolü yapma trol görmek istiyorsan beni hedef gösterdiğin takipçilerine bak Trollerim olsaydı saatlerdir TT'de olmazdım; varsa bir trolbaşı sensin ekonomist görünümlü şovmen” şeklinde karşılık verdi.

DEMİRTAŞ: SEN GAZETECİ DEĞİLSİN

Demirtaş, gelen karşılık üzerine tartışmanın dozunu artıracak ifadelerde bulundu. Geçtiğimiz sene Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın basın toplantısında Hilal Kaplan Trump’a bir soru sormuş bunun karşılığında Trump ‘Gazeteci olduğuna emin misin?' karşılığını vermişti.

Özgür Demiraş, Kaplan’a bu olayı hatırlatarak, “Trump’ın önünde rezil olup rezil olduğunu bile anlayamayacak zekada olmak Hilal: Devletin gazetecisi olmaz. Aynı zamanda Devlet ve Hükümet aynı şey değildir. Gazeteci bağımsız olur. Sen gazeteci değilsin. Ne olduğunu sor kendine” diye yazdı.

KAPLAN: SENİN GİBİ AMERİKAN UŞAĞI OLSAM…

Bunun üzerine Hilal Kaplan’dan, “Trump, devlet gazetecisi misin” demişti; senin gibi Amerikan uşağı olsam öyle demezdi.. Beyaz Saray’da Amerikan Başkanına sorduğum sorudan ancak gurur duyarım. Sen CVleri göndermeye devam et; belki görürler” cevabı geldi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.