Özdağ’ın 'bekle geliyorum' diye seslendiği İçişleri Bakanlığı önüne ‘Hayvan Durum İzleme’ aracı çekildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki gerilimin üzerine Özdağ, TBMM’nin Dikmen Kapısı önünden İçişleri Bakanlığı’na yürümek isterken polis engeliyle karşılaştı. Bu sırada İçişleri Bakanlığı önüne ‘Hayvan İzleme Uygulaması’ aracının çekildiği de görüldü.

Özdağ’ın 'bekle geliyorum' diye seslendiği İçişleri Bakanlığı önüne ‘Hayvan Durum İzleme’ aracı çekildi
06 Mayıs 2022 Cuma 17:07

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün konuk olduğu bir televizyon programında Özdağ’a hakaret etmiş, “hayvandan aşağı” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Bakan Soylu, “Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlar birilerinin çocuğu olmuşlar, bunlar Türkiye’nin çocukları değildir. Bunlar Soros gibilerin çocukları olmuşlar” demişti.

Özdağ, dün gece bu sözlerin ardından canlı yayına bağlanmasını kabul etmeyen Soylu’ya seslenerek “Ben yarın İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle. O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11.00’de. Erkeksen orada bekle” demişti.

Halk TV'nin haberine göre Bakan Soylu ise bugün Ümit Özdağ’ın karşısına çıkmayarak, bakanlığın önüne “Hayvan Durum İzleme” aracını çekti.

HAYDİ NEDİR?

HAYDİ, Hayvan Durum İzleme birimi Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için mücadele eden kolluk gücüdür.

Hayvan Durum İzleme uygulaması (HAYDİ), İçişleri Bakanlığı aracılığıyla oluşturuldu. Uygulama, hayvanlara yönelik yapılan işkence, cinsel istismar ve hayvanın zarar görmesi durumunda kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunma imkanı sunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.