Nureddin Nebati: Türkiye'de cımbızlama hastalığı var

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dövize endeksli mevduat hesabı uygulamasının detaylarını ve son durumu katıldığı televizyon programında anlatıyor.

Nureddin Nebati: Türkiye'de cımbızlama hastalığı var
29 Aralık 2021 Çarşamba 21:12

banner225

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomideki sıcak gelişmeleri, dövize endeksli mevduat hesabı uygulamasının detaylarını ve son durumu katıldığı televizyon programında anlatıyor.

 Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati , "Kurdaki düşüşün ardından fiyatları düşürmeyenlerle ilgili hangi adımlar atılacak?" ve "Yaz aylarında Türkiye'de nasıl bir ekonomik iklim bekleniyor?" gibi soruları katıldığı bir televizyon programında cevaplıyor.

Bakan Nebati'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye'de cımbızlama bir hastalık haline dönüştü. Bir bakıyorsunuz bir cümleyi almış bunu kullanıyorlar. Bunu hastalıklı bir şekilde ortaya sürmek, hastalık diyorum buna. Sosyal medyada kim olduğunu belli olmayan birileri, hakaret ediyor, cımbızlama yapıyor buradan algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar.

DOLARDA SON DURUM

Bugün Merkez Bankası 12 Lira olarak açıklamıştı. Artık insanlar dolar indi mi çıktı mı die bakmayacak. TL mevduat sahipleri koruma altında, yükselişten etkilenmeyecek. 18 liraya giderken ki rakamlar sürekli değişti ve yukarı doğru değiştir.

 

Ayrıntılar geliyor...


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.