'Nefret söylemi' nedeniyle YouTube'da engellenen Fahrettin Altun: Çifte standarttır, riyakarlıktır

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, YouTube üzerinden yayınlanan konuşmasının sansüre uğramasına tepki gösterdi.

'Nefret söylemi' nedeniyle YouTube'da engellenen Fahrettin Altun: Çifte standarttır, riyakarlıktır
02 Temmuz 2021 Cuma 00:22

banner225

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Şehit Diplomatar Sergisi'nde yaptığı konuşmanın YouTube'da 'nefret söylemi' gerekçesiyle sansürlendiğini duyurarak "Bir kere daha gördük ki her alanda olduğu gibi medya ve iletişim alanında da yerli ve milli platformlara ihtiyacımız var. Yaşasın hakikat." açıklamasını yaptı. 

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Üzülerek belirtmek istiyorum ki Şehit Diplomatlar Sergisi'nde yaptığım şu konuşma YouTube tarafından sansürlendi. Sözüm ona bu konuşma, nefret söylemi içeriyormuş. Lütfen kulak verin ve siz karar verin. Bu çifte standarttır, bu riyakarlıktır" ifadelerini kullandı.

'YAŞASIN HAKİKAT'

Terörün; dili, dini ve ırkı olmadığını her fırsatta söyleyeceklerine vurgu yapan Altun, açıklamasına şöyle devam etti:

"İslam'a ve Müslümanlara yönelik nefret söylemlerini görmezden gelen, terör örgütlerinin kara propagandalarına kolaylıkla alan açan YouTube, Türk diplomatlarımızı şehit eden katil teröristlerle ilgili söylediklerimizin nefret suçu sayıyor. Hoşunuza gitsin ya da gitmesin, her fırsatta terörün dili, dini, ırkı olmadığını söyleyeceğiz. Bir kere daha gördük ki her alanda olduğu gibi medya ve iletişim alanında da yerli ve milli platformlara ihtiyacımız var. Yaşasın hakikat."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.