MÜSİAD’ın başına Rizeli müteahhit Asmalı geliyor

MÜSİAD, pandemi nedeniyle ertelediği Genel Kurul’unu Cumartesi günü yapıyor. Dernek yeni başkanını istişare ile belirledi.

MÜSİAD’ın başına Rizeli müteahhit Asmalı geliyor
10 Eylül 2021 Cuma 10:56

banner225

MÜSİAD, Genel Kurulu’nu pandemi nedeniyle ertelemişti. Cumartesi günü seçimli genel kurul yapılıyor. Konuşmacı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Dernek yeni başkanını istişare ile belirlemiş. 

Cumhuriyet’ten Jale Özgentürk’ün haberine göre Rizeli müteahhit Ak Yapı’nın ortağı Mahmut Asmalı yeni başkan olacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Asmalı, 1998 yılında şirketi genç bir mühendis olarak kurmuş. 2000’den sonra ise hızlı bir büyüme sağlamış. İş merkezi, ofis ve alışveriş merkezi projeleri yapıyor. 2006 yılında da yurtdışına açılan Asmalı’nın Katar’da faaliyetleri sürüyor. 

11 BİN ÜYESİ VAR

1990’larda Erol Yarar’ın babası Özdemir Yarar’ın yönetiminde olduğu TÜSİAD’a karşı muhafazakâr işinsanlarını biraraya getirmek için kurduğu bir dernek Müstakil Sanayiciler Derneği (MÜSİAD). Müslüman Sanayiciler Derneği olarak da tanınan MÜSİAD, son yılların en revaçta olan iş örgütlerinden biri. AKP döneminde hızla artan üye sayısı bugün 11 bini buldu. 60 bine yakın işletmeyi temsil ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.