'Millet kriz yüzünden inim inim inliyor beylerin sofrası işte böyle'

Kahramanmaraş'ta AKP'nin düzenlediği iftar sofrasındaki bolluk tepkilere neden oldu. CHP'li Ali Öztunç " Millet kriz yüzünden inim inim inliyor beylerin sofrası işte böyle" dedi.

'Millet kriz yüzünden inim inim inliyor beylerin sofrası işte böyle'
02 Mayıs 2022 Pazartesi 20:49

banner255

AKP örgütleri tarafından düzenlenen iftarlardaki gösterişli sofralar bir süredir gündemde. Yoksulluğun had safhaya ulaştığı bu günlerde bu sofralar tepkilerin de odağı oluyor.

Kahramanmaraş'ta AKP İl Başkanlığı'nın düzenlediği ve AKP'nin önde gelen isimlerinin katıldığı 'Vefa İftarı'ndaki sofra da bunlardan biri oldu.

Partiye kuruluşundan bu yana hizmet verenlerin onuruna bir otelde düzenlenen iftara Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AKP Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel de katıldı.

İftardaki yemek çeşitliliği ve bolluğu sosyal medyada tepkilere neden oldu.

CHP Genel Başkanı Ali Öztunç kurulan sofraya şu sözlerle tepki gösterdi: "AK Partinin Kahramanmaraş’taki vefa iftarında bir tek kuş sütü eksik. Millet kriz yüzünden inim inim inliyor beylerin sofrası işte böyle. AK Partinin halktan ne kadar koptuğunun göstergesi işte bu fotoğraftır."

AKP’de Ağrı Gençlik Kolları’nın 7 Nisan’da düzenlediği lüks sahur programı de sosyal medyada büyük tepki çekmişti. AKP'li Mehmet Metiner'in uyarısı üzerine paylaşım kaldırılmıştı. O günden sonra AKP'li milletvekilleri yer sofralarında sahur yaparken çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.