Mikrofonu açık unutan AKP'li vekilden AKP'li belediye başkanına: Burada olmaması dangalaklık

AKP MKYK üyesi Haluk İpek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in iftara katılmamasına tepki gösterdi, mikrofonu açık unutan İpek, 'Burada olmaması büyük dangalaklık' dedi.

Mikrofonu açık unutan AKP'li vekilden AKP'li belediye başkanına: Burada olmaması dangalaklık
30 Nisan 2022 Cumartesi 15:40

banner255

AKP Kurucular Kurulu ve MKYK üyesi Haluk İpek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in iftar programına katılmamasına tepki gösterdi. Mikrofonu açık unutan İpek, "Burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz" dedi.

'BURADA OLMAMASI BÜYÜK BİR DANGALAKLIK'

Seçim hazırlıkları kapsamında düzenlenen Karadeniz turunda, AKP Ordu teşkilatının düzenlediği iftar programı basına kapalı gerçekleştirildi. İftara, AKP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler katılmadı.

Haluk İpek’in, Hilmi Güler’in iftara katılmaması üzerine söylediği sözler ise mikrofona yakalandı. Gerçek Gündem’de yayınlanan videoda, İpek’in yanında bulunan AK Partili vekil Taşcı’ya, “Büyükşehir belediye başkanımızın burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” dediği duyuldu. Taşcı’nın da “Ciddi bir sıkıntımız var, genel merkez de gün sayıyor” diye yanıt verdiği kameralara yansıdı.

Haberde ayrıca, Hilmi Güler’in iftar programına davet edilmediği iddiası da yer aldı.

METİNER'DEN TEPKİ: YAKIŞIYOR MU BU KONUŞMALAR

Öte yandan eski AKP'li milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner İpek’in sözlerine sosyal medyada tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Metiner, “Hiç yakışıyor mu bu tarz konuşmalar, bu tarz bir üslup, bu tip dedikodular, bu tür kıskançlıklar, bu türden siyasi ayak oyunları, bu denli büyüklenmeler, arkadan atıp tutmalar? Yazık! AK Partimiz adına, AK Partimize aşkla gönül verenler adına çok yazık” ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.