MHP'den bir 'üç hilal dövmesi' açıklaması daha: Failin HDP gönderileri beğendiği iddia edildi

MHP Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, failin önceki yıllarda HDP gönderileri beğendiğini iddia ederek, 'Tuhaf geçiş var' dedi.

MHP'den bir 'üç hilal dövmesi' açıklaması daha: Failin HDP gönderileri beğendiği iddia edildi
08 Mart 2021 Pazartesi 15:01

Aydın'da 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'yı cinsel saldırıya maruz bırakıp öldüren Aytu Çetin'in bileğindeki üç hilal dövmesi için 'soruşturma' açılmasını talep eden MHP bu kez de failin daha önce HDP gönderilerini beğendiğini öne sürdü.

Aydın'da 92 yaşındaki komşusu Hanım Pınarlı'yı cinsel saldırıya maruz bırakıp öldüren Aytu Çetin'in bileğindeki üç hilal dövmesi dikkat çekti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın İl Teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir" açıklamasının hemen ardından İçişleri Bakanlığı, failin elindeki 'üç hilal' dövmesinde 'ihmal ya da kasıt olup olmadığının araştırılacağını' duyurdu.

    

MHP Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek ise failin önceki yıllarda HDP gönderileri beğendiğini öne sürerek, "tuhaf geçiş" olduğunu iddia etti.

Çiçek, şunları kaydetti:

"1- Aydın'da 92 yaşındaki yaşlı kadına öldürdükten sonra tecavüz eden Aytu Çetin isimli şerefsiz sapığın 2015 yılında açtığı sayfasında HDP ve Demirtaş sayfaları beğeni olarak tercih edilmiş,2016'da açtığı sayfa ise MHP ve Ülkücü Hareketin sembolleri kullanılmış. Tuhaf geçiş var!

Elbette sapıklığın, katilliğin bir ideolojisi olmaz. Ama her olayı Ülkücü Harekete saldırmak için kullananlara bu ispat bile yeterlidir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Salim sağlar - 12 ay önce
Yavsaklara bak,,,,ulan hersey ortada zaten bütün pislikler sizden çikir...ya siz ya akp illla hdp ye camur aticaksiniz yani...