MESAM seçimlerini 'Orhan Gencebay'ın manevi oğlu' olarak bilinen Recep Ergül'ün grubu kazandı

Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Recep Ergül, kayyım heyetinde yer alıyordu.

MESAM seçimlerini 'Orhan Gencebay'ın manevi oğlu' olarak bilinen Recep Ergül'ün grubu kazandı
01 Temmuz 2021 Perşembe 10:28

banner225

Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 16. Olağan Genel Kurulu'nda resmi olmayan sonuçlara göre "Orhan Gencebay'ın manevi oğlu" olarak bilinen Recep Ergül, Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Geçen yılın Mart ayından bu yana ertelenen MESAM Olağan Genel Kurul'u, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Yaklaşık 1.300 üyenin katıldığı MESAM’ın toplantıda, Recep Ergül (Değişim ve Reform Grubu), Cahit Berkay (Demokrasi Grubu) ve Sümer Ezgü (MESAM Birlik ve Yenilik Grubu) liderliklerindeki üç ayrı liste yarıştı. 

Recep Ergül'ün yanı sıra Coşkun Sabah, Fuat Güner, Suat Suna, Zülfü Beyhan, Selim Çaldıran, Alex Tataryan ve Abdülkadir Doğan'ın da aralarında yer aldığı isimlerden oluşan Değişim ve Reform Grubu, resmi olmayan sonuçlara göre yeni yönetim olarak belirlendi.

'Orhan Gencebay'ın manevi oğlu' olarak tanınan ve kayyım heyetinde bulunan Ergül, aynı zamanda AKP Kars Milletvekili Aday Adayıydı.

NE OLMUŞTU?

2018'de, MESAM yönetiminde uzun yıllar birlikte hareket eden Arif Sağ ile Orhan Gencebay'ın yaşadığı anlaşmazlık üzerine Gencebay ve ekibi MESAM yönetiminden istifa etmiş, ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, MESAM'a kayyım atamıştı. Daha sonra yapılan seçimde yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Arif Sağ ve yönetim listesi, Bakanlık tarafından yeniden görevden alınmış, karşılıklı davalarla yönetim birkaç kez el değiştirmişti. MESAM, geçtiğimiz yıldan bu yanan Bakanlık tarafından atanan Geçici Yönetim Kurulu tarafından yönetiliyordu.

16. Genel Kurul'da Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Recep Ergül, 2018'de ilk kez atanan kayyım heyetinde yer almış, daha sonra Arif Sağ yönetimine karşı açtığı davalar ile medyada yer bulmuştu. Hiçbir siyasi partiden destek almadığını ifade eden Ergül'ün geçmişte AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğu iddia edilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.