MEB'in TÜGVA sevdası Danıştay kararı dinlemiyor

Eğitim-Sen'in açtığı dava sonucu Danıştay'ın iptal ettiği MEB ile TÜGVA arasındaki protokol yeniden yürürlükte.

MEB'in TÜGVA sevdası Danıştay kararı dinlemiyor
04 Eylül 2021 Cumartesi 20:31

banner225

Danıştay, MEB ile TÜGVA arasındaki protokolü iptal etti. Ancak MEB ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda yer aldığı TÜGVA, yeniden protokol imzaladı. Daha evvel Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'ın imam hatip okullarına, protokole ilişkin uygulama kılavuzu gönderdiğini gündeme gelmişti. Kılavuzda, etkinliklerin gerçekleştirilmesi için okullarda uygun ortamların hazırlanacağı, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin etkinlik ve çalışmalarda öğretmen görevlendireceği, okul müdürlüklerinin öğretmen ve öğrencileri teşvik edeceği, konferans salonlarını, sınıfları, derslikleri, atölye ve laboratuvarları hazır bulunduracağı belirtilmişti. 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanması ile birlikte TÜGVA da protokol kapsamında harekete geçti.

MÜDÜRLÜKLERE GÖNDERİLDİ

TÜGVA Ankara İl Temsilcisi Metehan Hacımustafaoğlu tarafından Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazı ile il milli eğitim müdürlüğünden bir dizi talepte bulunuldu. Protokol kapsamında hazırlanan kılavuzun müdürlüğün Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik ile Hayat Boyu Öğrenme bölümlerine bağlı okul ve kurumlara gönderilmesi istendi.

TÜGVA’nın yazısı doğrultusunda MEB ile TÜGVA arasındaki protokol, aynı gün Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi ve protokolün, okul müdürlüklerine duyurulması istendi. İlçe milli eğitim müdürlükleri de söz konusu protokolü tüm ilkokul, ortaokul ve lise müdürlüklerine iletti. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.